Aile Bakanlığı Tam Tamına 7200 TL Destek Sağlayacak!

Aile Bakanlığı Tam Tamına 7200 TL Destek Sağlayacak!

Hükümetin, para ve yardıma ihtiyacı olan ailelere iyi haberleri var. İhtiyaç sahibi aileler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardım ve destek ödemeleri almaya devam ediyor.

Hükümetin, para ve yardıma ihtiyacı olan ailelere iyi haberleri var. İhtiyaç sahibi aileler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan sosyal yardım ve destek ödemeleri almaya devam ediyor. Bakanlık tarafından yayınlanan en son bilgilerde ihtiyaç sahiplerine aylık yardım yapılacağı belirtiliyor. Yılda yapılması gereken toplam ödeme tutarı 6.000 TL olarak belirlendi. Yeni destek için başvuru şartları kademeli olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın resmi internet sitesinde yayınlandı. Başvurmaya uygun olan herkes, E-Devlet aracılığıyla online olarak yapabilir. Ödemeler ya doğrudan PTT hesabınıza ya da başvuru sırasında vermiş olduğunuz IBAN numarasına yapılacaktır.

Ekonomik kriz ve zorlu yaşam koşulları, vatandaşların en temel taleplerini bile karşılayamamasına neden oluyor. Okulların açılması, düşük gelirli vatandaşların finansal ihtiyaçlarını daha da acil hale getirdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli, maddi durumu yetersiz ailelere yönelik yeni bir destek programı başlattı. 7 yıl boyunca yapılacak taksitlerin toplam maliyeti 6000 TL ile 7200 TL arasında değişiyor. E-Devlet üzerinden başvurular Ekim ayı içinde alınmaya devam ediyor. Bakanlık, başvuru sahiplerinin karşılaması gereken şartları açıkladı.

aile-bakanligi-tam-tamina-7200-tl-destek-saglayacak.jpg

Başvurular SYDV ve E-Devlet Üzerinden Yapılıyor

Aile bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi ailelere, emeklilere ve asgari ücretli olup da hanede kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az olan kişilere sosyal yardım yapılmaktadır. Türkiye Aile Destek paketi yardımlarına e-Devlet sistemi veya sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları üzerinden başvurabilirsiniz. Başvuru yapan vatandaşların onay için yaklaşık 10 gün beklemesi gerekiyor.

5000 TL ila 7200 TL Arasında Değişiyor

Türkiye Aile Desteği programının sosyal yardım ödemelerinin boyutu değişiklik gösterecektir. Yıllık ödemeler, Bakanlığın belirlediği standartlara göre 5000 TL ila 7200 TL arasında değişmektedir. Kişilerin gelir durumuna göre 450 ile 650 TL arasında değişen aylık ödeme hesapları, gelir durumundaki ödemelerin miktarı açısından çok önemli bir faktördür.

Bu haber toplam 414 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.