Aile Bakanlığı yarın hesaplara para yatıracak! Karşılıksız ve geri ödemesiz 3500 TL sosyal yardım sağlanacak

Aile Bakanlığı yarın hesaplara para yatıracak! Karşılıksız ve geri ödemesiz 3500 TL sosyal yardım sağlanacak

Aile Bakanlığı sosyal yardım ödemeleri yarın itibari ile başlıyor. Daha önce başvuru gerçekleştirmiş olan ihtiyaç sahibi olan ailelere 3350 TL Sosyal yardım yapılacak. Bakanlık sosyal yardım ödemeleri ile ilgili tüm merak edilen detayları paylaştı!

2022 evde bakım maaşı ne kadar oldu?

Evde bakım parası ödemeleri; evde bakıma muhtaç olan engelli, hasta ve yaşlı vatandaşlara bakan yakınlarına ödeniyor. Her yıl içersinde altı ayda bir enflasyon verileri kapsamında evde bakım maaş ödemelerine gerekli zam yapılıyor. Diğer sosyal yardımlar doğrultusunda da olduğu gibi temmuz ayı içersinde evde bakım maaşı ödemelerine de tekrardan zam geldi. 2022 yılının ikinci yarısı itibari ile evde bakım maaşı toplam 3350 TL olarak hesaplara yatırılıyor.

aile-bakanligi-yarin-hesaplara-para-yatiracak-karsiliksiz-ve-geri-odemesiz-3500-tl-sosyal-yardim-saglanacak.jpg

Kimler evde bakım maaşını alabilir?

Aile ve Sosyal hizmet bakanlığı kapsamında evde bakım maaşı için başvuruların şartları belirli olmaya başladı. Evde bakıma muhtaç olan yaşlı, hasta ya da engelli yakınına bakan ve yaşamış olduğu hane içerisindeki kişi başına düşen gelir asgari ücretin üçte bir hesaplamasından en az olanlar evde bakım maaşı için başvuru gerçekleştirebiliyor. Evde bakım aylığını alabilmek için bunun yanı sıra bakıma muhtaç olan kişinin tam teşekküllü bir hastane tarafından alınmış olan heyet raporunu sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına ibraz etmesi gereken şartlar arasında. Başvuru gerçekleştirdikten on gün sonra hak eden vatandaşlara evde bakım parası ödemeye başlıyor.

Bu haber toplam 214 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.