Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müjdeyi Verdi! Herkese 2500 TL Destek!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Müjdeyi Verdi! Herkese 2500 TL Destek!

Müthiş haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. İhtiyaç sahibi aileler artık daha fazla yardım alıyor. Açıklama yapıldıktan sonra birçok ihtiyaç sahibi desteğin detaylarını sorgulamaya başladı.

Müthiş haberi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan verdi. İhtiyaç sahibi aileler artık daha fazla yardım alıyor. Açıklama yapıldıktan sonra birçok ihtiyaç sahibi desteğin detaylarını sorgulamaya başladı. Türkiye de küresel finansal krizin etkilerini aynı şekilde yaşıyor. Merkez Bankalarının faiz oranlarına ilişkin kararları, yükselen enflasyonla mücadelede büyük önem taşımaktadır. Böyle bir ortamda ihtiyaç sahibi aileler, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından oluşturulan destek planlarına uyarlar.

aile-ve-sosyal-hizmetler-bakanligi-mujdeyi-verdi-herkese-2500-tl-destek.jpg

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Müjdeli Haber

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ihtiyaç duyulan desteğe ilişkin önemli açıklamalarda bulundu. Bu açıklama halkı heyecanlandırdı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık'a göre, ihtiyaç sahibi ailelere çeşitli şekillerde yardım yapılıyor. Örnekler, eğitim ve öğretimin kapıları açıldığında eğitime destek verilmesi, kış geldiğinde doğal gaz ve elektrik için destek verilmesidir. ABD'deki yüksek enflasyon oranları ve Rusya ile Ukrayna arasındaki savaşın ardından Avrupa'da gelişen enerji krizinden küresel piyasalar önemli ölçüde etkilenmiştir. Böyle bir ekonomik kriz döneminde ihtiyaç sahibi ailelerin zor durumda kalacağı kabul edilmelidir.

Böylece ihtiyaç sahibi ailelerin hayata daha iyimser bakmalarına yardımcı olunmaktadır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın hazırlamış olduğu destekler bu noktada büyük önem taşımaktadır.

Destekler Devam Ediyor

Açıklamada, 2022 kışı için yardım ödemesi başvurusunun e-Devlet üzerinden başlatıldığı belirtildi. Burada vurgulanması gereken husus, çeşitli destekler için ödeme tutarlarının artmış olmasıdır. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın destek ödeme tutarlarını artırması ışığında, aylık 450 ile 600 TL arasında olan destek programının 850-1250 TL'ye yükseltildiği iddia edildi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, bir veya iki çocuğu olan ailelere aylık 350 TL, üç çocuğu olanlara 450 TL, dört çocuğu olanlara 550 TL, beş ve daha fazla çocuğu olanlara ise 650 TL verildiğini söyledi.

Bu haber toplam 192 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.