Ak Partili O İsimden Bomba Dolar Açıklaması Geldi! Bu Hamleyle Dolar 7-8 TL Oluyor!

Ak Partili O İsimden Bomba Dolar Açıklaması Geldi! Bu Hamleyle Dolar 7-8 TL Oluyor!

Dolar kuru rekor kırarken AK Partili o isim bomba gibi bir açıklama yaptı. AK Partili Metin Külünk doların 7-8 TL olacağını söyledi. Her dakika dolar kuru yükselmeye devam ediyor.

Dolar kuru rekor kırarken AK Partili o isim bomba gibi bir açıklama yaptı. AK Partili Metin Külünk doların 7-8 TL olacağını söyledi. Her dakika dolar kuru yükselmeye devam ediyor. ABD enflasyon rakamlarının açıklanması doları tekrar zirveye doğru yöneltti. Öte yandan AK Parti'den Metin Külünk, dolar kuru için yaptığı açıklama ve rekoru güncellemesiyle gündeme oturdu. Halkı dolarlarını satmaya çağıran Metin Külünk'e göre bu senaryoda dolar 7-8 liraya düşecek. Külünk, sadece Türkiye'nin değil, dünyanın birçok ülkesinin dolar kuruyla ilgili sorunları olduğunu söyleyerek sözlerine devam etti.

AK Parti MKYK üyesi Metin Külünk dolar yorumuyla gündeme oturdu. AK Partili isim, dolar kurunun her dakika yükselmesine ve rekor üstüne rekorlar kırmasına rağmen, doların yükselişinden dolarizasyonun sorumlu olduğunu iddia etti. Vatandaştan doları elinden çıkarmasını isteyen Külünk'e göre dolar kuru bundan sonra 7-8 lira olacak.

ak-partili-o-isimden-bomba-dolar-aciklamasi-geldi-bu-hamleyle-dolar-7-8-tl-oluyor.jpg

Gündem Yaratan Açıklama Geldi

Türk vatandaşları, artan enflasyona ve dolar kuruna rağmen hükümetin eylemlerini aktif olarak izliyor. Her ay Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırması bekleniyor. Faiz oranlarında bir artış olmadığını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da açıkça ortaya koydu. Diğer bir deyişle, faiz indirimi korunurken dolar kuru yükselecektir.

AK Partili Metin Külünk, sosyal medyadan yaptığı açıklamada, Türkiye'nin yükselen dolar kurunun sorumlusunun dolarizasyon olduğunu savunarak, insanları dolarlarını satmaya çağırdı. Külünk, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Türkiye, IMF politikalarından bu yana 1947'den beri dolarizasyon sorunuyla uğraşıyor. Vatandaşlar dolarları satarsa ​​bugün Türkiye'de doların değeri 7-8 liraya düşecektir.”

Dolar Sürekli Artış Gösteriyor

AK Partili Metin Külünk'ün bu açıklaması kısa sürede sosyal medyada tartışıldı. Sosyal medya kullanıcıları, AK Parti'nin o ismine aykırı olarak, faiz oranlarındaki artışın dolar kurunu düşüreceğine inanıyor. ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarını artırma kararının ardından dolar her yerde değer kazanmaya başladı.

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.