Akaryakıta bir zam daha geldi! Motorinin litresi 27 TL’yi geçti

Akaryakıta bir zam daha geldi! Motorinin litresi 27 TL’yi geçti

Döviz kurları ve brent petrolde sık sık yaşanan dalgalanma sebebiyle akaryakıt fiyatları bir türlü durulmuyor! Bir aşağı yönde bir yukarı yönde hareket etmeye devam eden akaryakıt fiyatları gündemde bomba etkisi yaratıyor.

Döviz kurları ve brent petrolde sık sık yaşanan dalgalanma sebebiyle akaryakıt fiyatları bir türlü durulmuyor! Bir aşağı yönde bir yukarı yönde hareket etmeye devam eden akaryakıt fiyatları gündemde bomba etkisi yaratıyor. Son dönem içerisinde hızlı bir şekilde fiyatı artan motorine tekrardan zam geldi. Bu gece yarısından sonra fiyatı 87 kuruş daha artacak olan motorinin litresi bazı şehirler doğrultusunda 27 TL’yi geçti.

Dolar kurundaki ve petrol fiyatlarındaki yaşanan değişimlerle ilişkili olarak akaryakıt fiyatlarında yaşanan hareketlilik halen daha devam ediyor. 18 Ağustos tarihi Perşembe günü benzine 83 kuruş indirim, motorine 79 kuruş zam; 20 Ağustos tarihi Cumartesi günü ise motorine 1 lira 7 kuruş zam, 25 Ağustos Perşembe tarihinde ise motorine 95 kuruş zam gelmişti. Üst üste yaşanan bu fiyat artışlarının hemen ardından akaryakıta bir zam daha geldi!

Motorine zam geldi!

Bu gece yarısından sonra geçerli olacak şekilde motorinin litresi 87 kuruş daha arttı. Benzin de ise herhangi bir fiyat değişikliği yaşanmadı.

Benzinin litresi kaç TL?

Yaşanan zammın ardından motorinin litresi İstanbul'da 26 lira 90 kuruşa, Ankara'da 27 lira 2 kuruşa, İzmir'de ise 27 lira 2 kuruşa, çıktı.

akaryakita-bir-zam-daha-geldi-motorinin-litresi-27-tlyi-gecti.jpg

Akaryakıt fiyatlarının hesaplamaları nasıl yapılıyor?

Akaryakıt fiyatları, ülke genelinde de de dahil olduğu gibi Akdeniz piyasasındaki işlenmiş olan ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki güncel olarak yaşanan bazı değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından detaylı bir şekilde hesaplanıyor. Yapılan bu hesaplanma sonucunda ise dağıtım firmalarınca uygulanmış olan fiyatlar, rekabet ve serbesti sebebi şirketler ve kentlere göre ufak değişiklikler gösterebiliyor.

EPGİS fiyat değişimlerini bir süre duyurmama kararı aldı!

EPDK'nın fiyatlarda yaşanan değişimi açıklayan tek sendika olarak nitelendirilen EPGİS hakkında suç duyurusunda bulunmasının kısa süre ardından, sendika dava süreci sonlanana kadar herhangim bir şekilde akaryakıttaki fiyat değişimlerini vatandaşlarla paylaşmayacağını dile getirmişti.

Bu haber toplam 112 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.