Akaryakıta Uygulanacak İndirim Kesinleşti! Akaryakıt Fiyatlarına 5 TL’den Fazla Olacak Şekilde İndirim Gelecek!

Akaryakıta Uygulanacak İndirim Kesinleşti! Akaryakıt Fiyatlarına 5 TL’den Fazla Olacak Şekilde İndirim Gelecek!

Milyonlarca Türk vatandaşının merakla beklediği değişikliklerin duyurulmasına rağmen, vatandaşlara yönelik akaryakıt indiriminin kesinleştiği iddia edildi.

Milyonlarca Türk vatandaşının merakla beklediği değişikliklerin duyurulmasına rağmen, vatandaşlara yönelik akaryakıt indiriminin kesinleştiği iddia edildi. Geçen hafta Cuma günü, petrol fiyatları tüm zamanların en düşük seviyesini gördü. Sonuç olarak bugün benzin fiyatlarındaki düşüşün de açıklanması bekleniyor.

Tam Tamına 5 TL’den Fazla İndirim Yapılabilir

Kamuoyu, akaryakıt indirimleriyle ilgili bazı bilgilerden haberdar edildi. Akaryakıt sektörü, indirimin yarın açıklanacağını ve petrol fiyatlarındaki son düşüşün ardından Türkiye'de akaryakıt fiyatlarında önemli indirim haberlerinin beklendiğini iddia etti. Ortaya çıkan haberde, akaryakıt fiyatlarında 5 liranın üzerinde bir düşüş beklendiği de belirtildi.

akaryakita-uygulanacak-indirim-kesinlesti-akaryakit-fiyatlarina-5-tlden-fazla-olacak-sekilde-indirim-gelecek.jpg

Çok Kısa Süre İçinde İndirim Açıklanacak

Geçen haftayı 85 dolardan kapatan Brent petrolünün fiyatında yüzde 1,15'lik bir düşüş olduğu bildirildi. Brent petrol şu anda 84.05 dolardan işlem görüyor ve hala düşüyor. Küresel durgunluk, enflasyon rakamları ve Rusya-Ukrayna savaşının ısınması nedeniyle dalgalanmaya devam eden petrol fiyatları bu dönemde sürekli izleniyor. İndirim fikri ilk olarak geçen hafta petrol fiyatlarında yaşanan sert düşüşün ardından ortaya çıkmış olsa da, düşüşün devam etmesiyle akaryakıt sektörünün indirim gelişmelerini öğle saatlerinde açıklayacağı tahmin ediliyor. Bu düşüşün benzin, motorin ve LPG maliyetlerini düşürmesi bekleniyor. Fiyatların düşeceği tahmin ediliyor ve yarın indirim yüzdesinin açıklanması bekleniyor.

Ocak Ayındaki Seviyelere Geri Dönecek

Son olarak yapılan indirim sonrası motorin ve benzin rakamlarının 20–25 TL aralığında olduğu ve indirimin ardından akaryakıt maliyetlerinin Ocak ayı ile aynı seviyede olacağı tahmin ediliyor. 1 Ocak 2022'de benzin 12,31 TL, motorin 12,74 TL ve LPG 8,76 TL olarak fiyatlandırılmıştı. Fiyatların bu seviyelerde olmasa bile bu indirimle birlikte eski rakamlara yakın olacağı tahmin ediliyor.

Bu haber toplam 252 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.