Altın Alıp Satanlar İçin Açıklama Yaptı: Altın Fiyatları Düşmeye Başlarken Uzman İsimden Vatandaşa Uyarı!

Altın Alıp Satanlar İçin Açıklama Yaptı: Altın Fiyatları Düşmeye Başlarken Uzman İsimden Vatandaşa Uyarı!

Altın alıp satanlar fiyatların nasıl ilerleyeceğini merak ederken altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor.

Altın alıp satanlar fiyatların nasıl ilerleyeceğini merak ederken altın fiyatlarındaki düşüş devam ediyor. Uzmanlar bu yıl bir ONS altının 1500 dolara kadar ineceğini belirtirken, Samsun Kuyumcular Odası Başkanı Salih Özman altın almayı düşünenlere önemli bir açıklama yaptı.

“Altın söz konusu olduğunda, her fiyat düşüşü bir fırsat olarak görülmeli. Son 3 ayda doların değer kazandığı görüldü. Fonlar da ayrıca altın varlıklarını nakde (dolara) çevirmekte. Bu nedenle altın fiyatları da düşüyor. Bu durumun daha ne kadar süreceği belli değil.” diye ekleyen Salih Özman, altının yatırım olarak satın alınabileceğini söyledi.

"Altının ONS fiyatı, bu yılın başında 1800 doların üzerinde seyrederken, şu anda 1600 dolar civarlarında seyrediyor. 1800 doların altındaki altın fiyatlarından her zaman altın satın alabilir ve yatırım yapabilirsiniz. Altının 1600 dolara düşeceğini tahmin ediyorduk. Fed'in duruşuna göre ONS altının fiyatının 1600 doların altına düşme ihtimali var. Tabii ki bu durumu Fed'in para ve faiz politikası belirleyecek."

altin-alip-satanlar-icin-aciklama-yapti-altin-fiyatlari-dusmeye-baslarken-uzman-isimden-vatandasa-uyari.webp

Bu Seviyelerden Altın Alınabilir

“Yine de bu seviyeleri altın yatırımı için uygun görüyorum. Altın fiyatlarının kısa sürede 1600-1700 dolar seviyelerinde stabil olup bir süre bu bant aralığında olacağını düşünüyorum. Eğer ki Fed faiz indirimine gitmeyi düşünürse, altının 2 bin dolar seviyesine çıkması zor olmayacaktır. Bu yüzden altını uzun süre elinde tutabilen insanlar altına yatırım yapabilir ve uzun vadede kâr edebilirler. Bundan sonra ne alırsan al, yatırım aracı sayılıyor. Altın fiyatları uzun süredir kritik bin TL eşiğinde seyrediyor. Dünyadaki tüm dev ekonomilerde enflasyon var. Dünya piyasalarında altının fiyatı düşmüyor. Dünyada bu kadar enflasyon varken altın fiyatlarının uzun vadede düşeceğini düşünmüyorum." diye ekledi Özman.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.