Araç Sahipleri Çok Sinirlenecek! Daha 24 Saat Dolmadan İkinci Zam Geldi! 6 Ekim Akaryakıt Fiyatları Güncellendi!

Araç Sahipleri Çok Sinirlenecek! Daha 24 Saat Dolmadan İkinci Zam Geldi! 6 Ekim Akaryakıt Fiyatları Güncellendi!

Araç sahipleri 6 Ekim'de benzin ve motorine zam gelecek mi sorusunun cevabını bulmaya çalışıyor. İşte herkesin merak ettiği detaylar!

Araç sahipleri 6 Ekim'de benzin ve motorine zam gelecek mi sorusunun cevabını bulmaya çalışıyor. Rusya ile Ukrayna arasında devam eden savaşın şiddeti ve OPEC ülkelerinin arzını yüksek oranda keseceği haberleri petrol fiyatlarının yeniden yükselmesine neden oldu. 5 Ekim itibariyle benzine 62 kuruş, motorine 1,10 TL zam gelirken, 6 Ekim'de benzin ve motorine zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu. Peki, benzin ve motorine fiyat artışı var mı?

Ayrıca, Beyaz Saray Sözcüsü Karine Jean-Pierre'den de açıklama geldi. Jean-Pierre, ABD'nin piyasaya günlük 1 milyon varili piyasaya sürmesinin sonlanmasının ardından stratejik rezervden yeni petrol çıkmayacağını açıkladı. Bu açıklama petrol piyasasında deprem etkisi yarattı.

Biden Zor Durumda Kalacak

Ancak analistler, Jean-Pierre'nin açıklamasına karşın OPEC+'nın kısıtlama koyması halinde kasım ayındaki ara seçimden dolayı Biden hükümetinin buna tepki vermek zorunda kalacağını tahmin ediyor. Biden yönetiminin politika yayınlama yükümlülüğünün getirdiği zorunluluktan dolayı stratejik rezervlerinden daha fazla petrol satışını açıklayabileceğini söylüyorlar. Ham petrol fiyatı dördüncü haftayı düşüş eğiliminde bitirmeye hazırlanırken, ABD ham petrolü Ocak ayından bu yana ilk kez 80 doların altına düştü, çünkü birçok ülkede faiz oranlarındaki artışlar dünyanın enerji arzının geleceğine ilişkin beklentileri bozdu.

arac-sahipleri-cok-sinirlenecek-daha-24-saat-dolmadan-ikinci-zam-geldi-6-ekim-akaryakit-fiyatlari-guncellendi.jpg

Kuveyt Petrol Bakanı Muhammed Al-Fares, OPEC+'nın asıl amacının fiyat kontrolü sağlamak yerine piyasada yeterli miktarda petrolü bulundurmak olduğunu aktardı.

Al-Fares, "Kuveyt küresel petrol ortamını canlı tutarak onu pahalı hale getirmekten alıkoymayı amaçlıyor." dedi.

Motorine 1 TL 38 Krş, Benzine 74 Krş Zam

Market kaynaklarına göre, bu geceden itibaren litre fiyatı motorinde 38 kuruş, benzinde 74 kuruş artacak. Dün gece motorinin litre fiyatı 1 lira 10 kuruş, benzininki de 62 kuruş artmıştı.

Bu haber toplam 249 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.