Araç Sahiplerine Müjde! Motorin ve Benzine İndirim Müjdesi!

Araç Sahiplerine Müjde! Motorin ve Benzine İndirim Müjdesi!

Otomobil sahipleri için müjdeli haber geldi. Resmi olarak, Brent petrolünün fiyatı düştü. Benzin ve motorinde de indirimler yolda.

Otomobil sahipleri için müjdeli haber geldi. Resmi olarak, Brent petrolünün fiyatı düştü. Benzin ve motorinde de indirimler yolda. Merkez bankaları art arda küresel enflasyon oranları yükselmeye devam ederken faiz oranlarını artıracaklarını açıkladılar. Merkez bankalarının faiz artırma kararı almasının ardından Brent Petrol resmi olarak en düşük noktasına ulaştı. Şu anda, bir varil Brent petrolün maliyeti 87 dolar, bu da daha önce Rus-Ukrayna Savaşı'na göre daha düşük. Bu düşüşle birlikte benzin ve motorin fiyatlarında da düşüş beklentisi var.

Küresel düzeyde yüksek enflasyon rakamları, merkez bankalarını kademeli olarak faiz oranlarını artırma kararı almaya sevk etti. Merkez bankalarının eylemlerinin ardından Brent petrolün varil fiyatı neredeyse bir yıl önceki seviyesine ulaştı. Bir varil Brent petrolü bugün değerinin yüzde üçünü kaybetti. Brent petrol fiyatları 4 haftalık düşüşün ardından neredeyse Rusya-Ukrayna Savaşı öncesi seviyelerine döndü. Brent Petrol şu anda Mart ayındaki 130$'lık yüksek seviyeden 87.4$'dan işlem görüyor. Brent petrolündeki bu düşüşün bir sonucu olarak benzin ve motorin fiyatlarının düşmesi bekleniyor.

arac-sahiplerine-mujde-motorin-ve-benzine-indirim-mujdesi.jpg

Petrol Fiyatları Çakılıyor

Brent petrol fiyatları 87,4 dolara gerilerken, ABD petrolünün varil fiyatı düşmeye devam etti. Pata Texas'tan gelen petrol bugün varil başına yaklaşık 80.30$'dan işlem gördü. Akaryakıt sektöründeki kaynaklara göre, birkaç gün içinde benzin ve motorinin fiyatı düşebilir. Ancak sektör mensuplarına göre bugün veya yarın benzin veya motorinin maliyetinde herhangi bir düşüş olmayacak. İndirimlerle ilgili haberin hafta başında gelmesi bekleniyor.

Petrol Fiyatları Neden Düşüyor?

Petrol fiyatları özellikle daha önce de belirttiğimiz Merkez bankalarının faiz kararları sonucunda düşüyor. Çünkü faiz oranları yükseldiğinde ekonomik artıyor. Brent Petrol fiyatları, para biriminin güçlenmesi sonucunda düşüyor.

Bu haber toplam 257 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.