Asgari ücret zammı ile ilgili bomba kulis gerçekleştirildi! Aralık ayı içerisinde en düşük asgari ücret 7500 TL olacak

Asgari ücret zammı ile ilgili bomba kulis gerçekleştirildi! Aralık ayı içerisinde en düşük asgari ücret 7500 TL olacak

Asgari ücret zammı ile ilgili son dakika gelişmesi yaşandı. Hesaplar tek tek yapılmaya başlandı. Aralık ayı içerisinde en düşük asgari ücret 7500 TL olacak. Çocuk ve ikramiye yardımları da yapılmaya devam edilecek.

Asgari ücret tespit komisyonu yakın zamanda toplanacak

Bilindiği üzere artan enflasyon oranları ve hayat pahalılığı sebebi ile asgari ücreti uzun süreden sonra temmuz ayı içerisinde ek zam yapılması kararı verilmişti. Milyonlarca çalışan vatandaşın temmuz ayı içerisinde zam almış ve beraberinde asgari ücret net olarak 5500 TL olmuştu. Asgari ücretin işveren üstündeki yükünü de en azı indirgemek için devlet bazı fedakarlıkları gerçekleştirmişti. Lakin bu zam da çalışan vatandaşlara yetmedi. Çünkü temmuz ayından bu tarihe kadar enflasyon ve hayat pahalılığı giderek artmaya devam ediyor. Hatta milyonlarca çalışan vatandaş asgari ücreti bir zam daha bekliyor. Lakin kasım ayında asgari ücrete bir ara zammın yapılması söz konusu değil.

asgari-ucret-zammi-ile-ilgili-bomba-kulis-gerceklestirildi-aralik-ayi-icerisinde-en-dusuk-asgari-ucret-7500-tl-olacak.jpg

Asgari ücret tespit komisyonunun gerçekleştirecek oldukları toplantılar aralık ayının başında başlayacak. Hükümet işveren ve işçi temsilcileri aralık ayının başından sonra yeni asgari ücreti belirlemek adına bir araya gelecek. Yapılacak olan detaylı toplantılarda uzlaşma sağlanmaması durumunda ise asgari ücret hakem heyetinin kararına gidecek.

Rakamlar tek tek ortaya çıkmaya başladı

Diğer bir yandan ise 2023 asgari ücret zammı için rakamlar tek tek telaffuz edilmeye başlandı. Şu anda temmuz ayı içerisinde yapılan zam sonrasında güncel nitelikteki asgari ücret 5500 TL olarak ödeniyor. Aralık ayı içerisinde bu ücrete 2000 TL daha zam yapılması konuşulanlar arasında.

Bu haber toplam 223 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.