BAĞ-KUR ve SSK Emeklisi İçin Sonunda Veriler Netleşti! 2023 Ocak Ayında En Düşük Maaş 10 Bin TL!

BAĞ-KUR ve SSK Emeklisi İçin Sonunda Veriler Netleşti! 2023 Ocak Ayında En Düşük Maaş 10 Bin TL!

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine müjdeli haber geldi. Veriler birer birer ortaya çıkıyor. 10.000 TL'lik Ocak ayı ödemesi hesaplara yatırılacak.

SSK ve BAĞ-KUR emeklilerine müjdeli haber geldi. Veriler birer birer ortaya çıkıyor. 10.000 TL'lik Ocak ayı ödemesi hesaplara yatırılacak. Enflasyon oranlarının her geçen gün artmaya devam etmesi nedeniyle Merkez Bankası da enflasyon tahminlerini açıkladı. Sonuç olarak Ocak ayında emekli maaşlarının ne kadar artacağı da kamuoyuna açıklandı. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri 2023'te rekor zam bekliyor. En düşük ​​maaşın ise 10 bin lira olacağı konuşuluyor.

Yeni yıla geri sayım sürerken, SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin en önemli önceliklerinden biri maaş artışı. Son olarak, emekliler Temmuz ayında maaşlarını ödediklerinde Ocak ayında enflasyon rakamlarına uygun bir maaş artışı alacaklar. Ocak 2023 için şimdiden hesaplamalar başladı. Merkez Bankası'nın yıl sonu tahminleri ile net maaş hesaplamaları açıklandı.

bag-kur-ve-ssk-emeklisi-icin-sonunda-veriler-netlesti-2023-ocak-ayinda-en-dusuk-maas-10-bin-tl.jpg

Ocak 2023 Emekli Zam Oranı

Merkez Bankası'nın piyasa katılımcısı anketi sonuçları kamuoyuna açıklandı. Anketin bulguları, enflasyon için nihai tahminin %67,73 olduğunu gösteriyor. Merkez Bankası da bu anketin bulgularına göre SSK ve BAĞ-KUR emeklilerinin maaş artışını hesapladı. Merkez Bankası'nın anket sonuçları doğru çıkarsa, yılın ikinci yarısında enflasyon %17,82 olacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri bu miktarın doğrudan bir sonucu olarak zam alacak.

En Düşük Emekli Maaşı Ne Kadar Olacak?

Ocak 2023 emeklilik hesaplaması yapılırken en düşük emekli maaşı ne olur sorusunun cevabı merak ediliyor. Temmuz ayındaki artıştan sonra en düşük emekli maaşı 3500 TL oldu. Ocak 2023'te uzmanlar en düşük emekli maaşının 5000 TL olacağını tahmin ediyor. Merkez Bankası'nın tahminlerinin gerçekleşmesi halinde zam, emekli SSK ve BAĞ-KUR emeklisi vatandaşlarının maaşlarında değişiklik yapacak. Halihazırda 4197 lira kazanan emekli esnaf zamdan sonra 4495 lira, hali hazırda 4687 lira kazanan emekli ise zamdan sonra 5522 lira kazanacak.

Bu haber toplam 211 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.