Bağkur ve SSK girişi bu tarihten önce olan vatandaşlara müjdeli haber! Hemen dilekçe vererek 3500 TL maaş alabilirsiniz

Bağkur ve SSK girişi bu tarihten önce olan vatandaşlara müjdeli haber! Hemen dilekçe vererek 3500 TL maaş alabilirsiniz

Bağkur ve SSK girişi 2000 yılı öncesinde olan vatandaşlara müjdeli haber verildi. Bugün başvuru gerçekleştirerek hemen emekli olabilirsiniz. Tek bir dilekçe ile toplam 3500 TL maaş alma şansına sahip olacaksınız.

Hizmet birleştirmesi ile birlikte emekli olabileceksiniz

Emekli olmak için istenen şartlar; prim gün sayısı, sigorta giriş tarihi, yaş şartı olarak belirlendi. Lakin geçmiş yıllar içerisinde kendi adına dükkan açan vatandaşlar Bağkur kaydını o dönem içerisinde yaptırmışlarsa şimdi yaptırarak geriye dönük borçlanma yapabiliyorlar. Lakin bunun için kendi adınıza açmış olduğunuz dükkanın 2000 senesinden önce açılmış olması şart. Eğer böyle bir dükkan açılışınız bulunuyorsa pirim gün sayılarını hepsini tamamlayarak erken emekli olmak için hizmet birleştirme işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Hatta şartlar uygun nitelikte ise askerlik ya da doğum borçlanması da gerçekleştirilir; prim gün sayısını daha da arttırma şansına sahip olabilirsiniz.

Erken emeklilik için yazılı nitelikte başvuru şartları bulunuyor

Yukarıda saymış olduğumuz bu şartlar oluşuyorsa sosyal güvenlik kurumuna yazılı bir şekilde başvuru gerçekleştirerek; erken emekli olma şansına hemen sahip olabilirsiniz. 6 ila 8 yıl arasında değişiklik gösteren emeklilik şansınız adeta bir güneş olarak doğacak. Lakin bunun için SGK’ya mutlaka yazılı nitelikteki bir dilekçeyle başvuru gerçekleştirmeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra erken emeklilik şansına sahip olabilmek için açmış olduğunuz dükkanın 2000 senesinden önce açılması şart. O dönem içerisinde dükkan açtığını lakin Bağkur kaydı olmadığını belgeleyen vatandaşların hepsi başvuru yapabilecek.

bagkur-ve-ssk-girisi-bu-tarihten-once-olan-vatandaslara-mujdeli-haber-hemen-dilekce-vererek-3500-tl-maas-alabilirsiniz.jpg

Şimdi kayıt yaptırarak borçlanabilirsiniz

Maddi İmkansızlar nedeni ile dükkanı açmış olduğu dönemde Bağkur kaydını yaptıramamış olan vatandaşlar şimdi geçmişe dönük olarak kayıt yaptırarak borçlanma şansını elde edebilirler. Lakin bu işlemi gerçekleştirirken şu anda sigortalı olarak çalışıyor olmanız şart. Emeklilik için yalnızca prim gün sayısını doldurmaya ihtiyacı olan vatandaşlar bu formüle kullanarak; uzun yıllar içersinde çalışmak zorunda kalmadan emekli olma şansını elde edebilirler.

Bu haber toplam 275 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.