Bakan Bizzat Açıklama Yaptı! Emeklilik Bekleyenler Dikkat! Aralık Ayında Yasalaşması Bekleniyor!

Bakan Bizzat Açıklama Yaptı! Emeklilik Bekleyenler Dikkat! Aralık Ayında Yasalaşması Bekleniyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklamasını yaptı. Resmi olarak EYT üyeleriyle olan sorun çözüldü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin son dakika açıklamasını yaptı. Resmi olarak EYT üyeleriyle olan sorun çözüldü. Aralık ayı için mecliste olacağı açıklandı. Gündemin en önemli önceliklerinden biri olan Emeklilik Yaşı (EYT) Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin tarafından kısa bir açıklamaya konu oldu. Bakan Bilgin, katıldığı bir Kırşehir etkinliğinde EYT üyelerinin sorduğu cevapları açıkladı. EYT sorunu nihayet çözüldü. EYT konusuyla ilgili olarak Bakan Bilgin, sorunun çözüleceği tarihin Aralık olduğunu yineledi.

Asgari Ücrete Enflasyon Düzeltmesi

Bakan Bilgin, Kırşehir'de katıldığı 35. Ahilik Haftası etkinliğinde yaptığı konuşmada, Aralık ayında işgücüne ve asgari ücretlilere harika haberlerin verileceğini ve hiçbir çalışanın enflasyona ezdirilmeyeceğini vurguladı. Bu bildiriyle birlikte Cumhurbaşkanı Erdoğan daha önce yaptığı konuşmalarda, 2023'ten önce asgari ücretin enflasyonu aşarak artacağını açıklamıştı.

bakan-bizzat-aciklama-yapti-emeklilik-bekleyenler-dikkat-aralik-ayinda-yasalasmasi-bekleniyor.jpg

EYT Çalışmaları Artık Sonuçlanacak

Bakan Bilgin, yaptığı açıklamada, emeklilik kaygılarıyla ilgili çalışmaların sonuca ulaştığını bizzat açıkladı. Bakan Bilgin, EYT sorununun sık sık gündeme gelmesi nedeniyle çalışmanın son halinin süratle tamamlanacağını ve Aralık ayında TBMM'ye sunulacağını söyledi. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde hızlı bir şekilde yasalaşması beklenen kanun, yüz binlerce EYT'linin sorununu çözecek.

Bakan Bilgin yaptığı açıklamada Meclis'e vurgu yaparak, "Aralık ayında Meclis'te olacak" dedi. Bilgin, “Bu düzenlemeler için teknik analizler yapıyoruz; Meclis nihai kararı verir. Çünkü kanun çıkarmak ve düzenleyici uygulamalar TBMM'nin iradesi altındadır. Meclis, demokratik sistemin temel taşıdır. Meclis, yasa çıkararak, bunu yapabilme kabiliyetini ortaya koyarak ve geliştirdiğimiz teknik çalışmaları yasalaştırarak ülkenin karşı karşıya olduğu sorunları ele alıyor. Bunlardan biri de EYT” dedi.

Kimler Erken Emekli Olabiliyor?

1999 yılından önce sigortalı olan ve emeklilik yaşı öncesi hizmet yılı ve prim ödeme gün sayısı şartlarını sağlayan tüm çalışanların belirli bir takvime göre emekli olmaları beklenmektedir.

Bu haber toplam 203 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.