Bakan Kurum 50 bin yeni konut için açıklama yaptı! Vatandaşların bu haberden sonra yüzü gülecek

Bakan Kurum 50 bin yeni konut için açıklama yaptı! Vatandaşların bu haberden sonra yüzü gülecek

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Murat Kurum kira ve konut fiyatlarını düşürmek için İstanbul’da hali hazırda kullanılmayan ofisleri konuta dönüştürüleceğini aktardı. Bu projenin toplamda 50 bin konut kazandıracağını dile getirdi.

Konutlara yönelik arzın artması ile birlikte çalışmalar devam ederken müjdeyi Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı olan Murat kurum duyurdu. Twitter’dan yapmış olduğu açıklama kapsamında Kurum; “Kira konut fiyatlarını düşürmek için her gün yeni bir adım atıyoruz. İstanbul’da yaklaşık olarak 1.5 milyon ülke genelinde ise 4 milyon metre² arz fazlası sebebi ile satılamayan ya da kiralanmayan ofis konuta dönüştürülecek. Bu proje 50 bin yeni konut demek! Yönetmeliğimiz kesin olarak yayınlandı. Herkese hayırlı olsun.” sözlerini dile getirdi.

150 bin yeni konut daha yapılıyor!

Eylül ayı içerisinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın detaylarını yayınlamış olduğu 150 bin konuta yönelik çalışmalar halen daha devam ediyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konut tiplerini, fiyatlarını, nerede yapılacaklarını ve ödeme şartlarını duyuracak.

bakan-kurum-50-bin-yeni-konut-icin-aciklama-yapti-vatandaslarin-bu-haberden-sonra-yuzu-gulecek.webp

Kentsel dönüşüm konusunda da destek arttı

Kentsel dönüşüm konusunda da konutların tekrardan inşa edilmesi için verilmiş olan 400 bin TL kredi %50 oranında artırılarak toplamda 600 bin TL’ye çıkartıldı. Bunun yanı sıra kentsel dönüşüm sebebi ike konutu yıkılan vatandaşlara verilen 1150 TL kira yardımı da %30 oranında artırılarak 1500 TL’ye; 2000 TL olan kira yardımı da yine arttırılarak 2600 TL’ye yükseltildi.

İlerleyen süreçte konuyla ilgili detayları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan açıklayacak. Ancak gidişata göre önümüzdeki süreçte ev sahibi olamayan vatandaşları güzel haberler bekliyor.

Bu haber toplam 153 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.