Bakan Yanık Müjdeyi Verdi! 28 Şehirde İhtiyaç Sahiplerine Destek! 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Yararlanabilecek!

Bakan Yanık Müjdeyi Verdi! 28 Şehirde İhtiyaç Sahiplerine Destek! 65 Yaş Üstü Vatandaşlar Yararlanabilecek!

Her ay ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardımlar tüm hızıyla devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da 65 yaş üstü vatandaşlara sunulan YADES programıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Her ay ihtiyaç sahiplerine yapılan maddi yardımlar tüm hızıyla devam ediyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da 65 yaş üstü vatandaşlara sunulan YADES programıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Buna göre yeni projelere ayrılan kaynak 3 milyon TL oldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, hizmete muhtaç yaşlıların yaşadıkları yerlerde gerekli bakım ve desteğin sağlanması amacıyla yürütülen Yaşlı Destekleme Programı (YADES) kapsamında çalışmaların devam ettiğini söyledi. "İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Osmaniye illerinde 6 projeye daha destek verilecek. Yürütülecek yeni projeler için 3 milyon TL kaynak aktaracağız. Böylece belediyeler tarafından gerçekleştirilecek 61 YADES Projesi'ne aktardığımız kaynak miktarı toplamda 39 milyona ulaşacak."

bakan-yanik-mujdeyi-verdi-28-sehirde-ihtiyac-sahiplerine-destek-65-yas-ustu-vatandaslar-yararlanabilecek.webp

31 Belediye Bu Programı Uyguluyor

65 yaş üstü vatandaşlarımızı korumak ve desteklemek, evde bakım ve psikososyal destek sağlamak amacıyla 2016 yılından bu yana YADES'i yürütüyoruz. Yaşlılarımızın kendi evlerinde ve aileleri ile birlikte yaşamlarını sürdürebilmeleri için yerel yönetimlerin evde bakım ve gündüz bakım hizmetleri projelerini destekliyoruz.

Yaşlanma konusunda farkındalık yaratmayı amacı güden YADES projelerine finansal destek sağlıyoruz. Bu doğrultuda 55 YADES projesi için 31 belediyeye toplam 36 milyon TL finansman desteği sağladık. 76 bin 497 hanede 111 bin 559 yaşlıya ulaşarak evde bakım, psiko-sosyal destek ve kültürel faaliyet hizmetleri gerçekleştirdik.”

4 İl Daha Listeye Eklendi

2016 yılından itibaren Bakanlık tarafından, Sakarya, Kayseri, Trabzon, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Antalya, Gaziantep, Malatya, Ordu, Samsun, Kocaeli, Diyarbakır, Erzurum, Balıkesir, Konya, Mardin, Adıyaman, Ağrı, Bingöl, Hakkari, Rize, Isparta YADES Osmaniye, Niğde, Van, Bayburt, İstanbul ve Yozgat olmak üzere 28 ilde 31 belediye YADES projeleri destek kapsamındadır. Bu yıl aktarılacak ödenek ile Sakarya, Kocaeli, İstanbul ve Osmaniye illerinden 6 belediyenin de YADES projeleri desteklenecek.

Bu haber toplam 192 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.