Bakıma muhtaç yakını olan vatandaşlara dikkat! 1 eylül tarihinde E – devletten başvuru yapanlara müjdeli haber

Bakıma muhtaç yakını olan vatandaşlara dikkat! 1 eylül tarihinde E – devletten başvuru yapanlara müjdeli haber

Engelliler, hasta, evde bakıma muhtaç olanlar ve yaşlılar, geçinmekte bir hayli güçlük çeken ihtiyaç sahibi olan kişiler başvuru yapmaları durumunda devletten binlerce lira ödeme imkanına sahip olabiliyor.

Devlet, Sosyal Yardım kalemleri ile birlikte ihtiyaç sahibi olan vatandaşlarının ihtiyaçlarını gidermeye kesintisiz bir şekilde devam ediyor. Yaşlı, engelli, evde bakıma muhtaç olan vatandaşlara aylık olarak düzenli bir şekilde binlerce lira sosyal destek ödemesi sağlanıyor. Bakıma muhtaç yakını olan kişiler için ise devletten müjdeli yeni yardım duyurusu yapıldı. Başvuruda bulunan vatandaşlara PTT üzerinden 3340 TL ödeme veriliyor.

Devletin sağlamış olduğu sosyal yardım ödemeleri ile birlikte milyonlarca vatandaş hayatını daha rahat ve kolay bir şekilde idame ettirme şansını buluyor. Kişilerin ihtiyaçlarına yönelik devletten her ay düzenli bir şekilde nakdi yardım imkanı sağlanıyor. Engelliler, hasta, evde bakıma muhtaç olanlar ve yaşlılar, geçinmekte bir hayli güçlük çeken ihtiyaç sahibi olan kişiler başvuru yapmaları durumunda devletten binlerce lira ödeme imkanına sahip olabiliyor. Devletin sağlamış olduğu sosyal yardım kalemlerinin arasında evde bakım maaşı imkanı da yer alıyor. Eylül ayının başından bu yana başlayacak olan başvurular ile evde bakıma muhtaç olan vatandaşlara ayın 15’inden sonra toplam 3340 TL sosyal yardım ödemesi sağlanıyor. Başvurular e-devlet platformu üzerinden kabul edilirken yapılacak ödemeler ise IBAN ya da PTT aracılığı ile yapılacak.

bakima-muhtac-yakini-olan-vatandaslara-dikkat-1-eylul-tarihinde-e-devletten-basvuru-yapanlara-mujdeli-haber.jpg

E-devlet üzerinden başvurular kabul ediliyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı doğrultusunda yapılmış olan son dakika duyurusu kapsamında Eylül ayı içerisinde evde bakım maaşı başvuruları e Devlet üzerinden kabul edildi. Başvuruda bulunmak isteyen vatandaşlar e-devlete giriş sağladıktan sonra T.C. kimlik numarasına göre başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Bu haber toplam 210 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.