Banka Hesabı Olan 25 Yaş Altı Gençlere Müjde! Devletten 500 TL Yardım Fırsatı!

Banka Hesabı Olan 25 Yaş Altı Gençlere Müjde! Devletten 500 TL Yardım Fırsatı!

Gençlere devlet desteği müjdesi geldi. Müthiş yardım haberi bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu.

Gençlere devlet desteği müjdesi geldi. Müthiş yardım haberi bizzat Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyuruldu. 25 yaş altı genç üniversite öğrencileri 500 TL devlet desteği alacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, milyonlarca üniversiteliye müjdeli haber verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamada, üniversite öğrencilerinin ailelerini daha rahat ziyaret edebilmeleri için ulaşım yardımı alacaklarını söyledi. Öğrenciler yılda iki kez gidiş-dönüş ödemeleri alacaklardır.

Devlet, banka hesabı 25 yaş altı gençlere 500 TL veriyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın olumlu haber vermesinin ardından öğrenci yardımlarıyla ilgili bilgi verdi. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Türk uyruklu ve sosyal destek alan üniversite öğrencilerine şehirlerarası ulaşım yardımı yapılacak. Sadece 25 yaşın altındaki lisans öğrencileri burs için uygundur. Yılda iki kez evlerinden uzakta eğitim gören 25 yaş altı öğrencilerin gidiş-dönüş uçak bileti devlet tarafından karşılanacak.

banka-hesabi-olan-25-yas-alti-genclere-mujde-devletten-500-tl-yardim-firsati.webp

Bilet Başına 500 TL

Yakın tarihli bir duyuruya göre devlet, öğrencilere satın alınan her bilet için 2022'de 500 TL, 2023'te 750 TL verecek. Yani her öğrenci bilet desteği şeklinde 2022 yılı için toplam 2000 TL, 2023 yılı için ise 3000 TL almaya hak kazanacaktır. Aile Bakanlığı, ulaşım yardımı için toplam 300 milyon lira ayrıldığını söyledi.

Öğrencilerin IBAN Numaralarına Aktarılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık da canlı yayında ulaşım yardımlarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı, yardımdan 150 bin civarında üniversite öğrencisinin yararlanacağını, paranın Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları tarafından net bir şekilde öğrencilerin IBAN numaralarına gönderileceğini belirtti.

Bu haber toplam 246 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.