Bilsem Sınavı ne zaman açıklanacak 2022? Bilsem mülakat sonuçları bugün açıklanacak mı?

Bilsem Sınavı ne zaman açıklanacak 2022? Bilsem mülakat sonuçları bugün açıklanacak mı?

BİLSEM sürdüğü bireysel değerlendirme sürecini mülakat sınavlarını da yaparak tamamlamış oldu. Neredeyse binlerce öğrencinin katılımı ile gerçekleştirilmiş olan mülakat sınavlarının kısa süre ardından şimdi BİLSEM sonuçları açıklanarak, paylaşılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yayımlanmış takvimine göre; BİLSEM mülakat sonuçlarının açıklanacak olduğu tarih detaylı bir şekilde paylaşılmıştı. Diğer bir yandan ise; sınava katılım sağlayan öğrenciler BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak sorularına yanıt arıyorlar. Peki; BİLSEM sonuçları 2022 açıklandı mı son dakika? BİLSEM mülakat sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte Bilsem sınav sonuçları 2022 ile ilgili merak edilen bilgiler…

BİLSEM mülakat sonuçları 2022 için tüm nefesler tutulmuş durumda., Müzik, resim, zihinsel yetenek, sanat gibi alanlara yerleşecek olan neredeyse binlerce öğrenci BİLSEM sınav sonuçlarının açıklanmasını dört gözle bekliyor. MEB takvimi kapsamında; BİLSEM mülakat sonuçları 2022 için oldukça kritik tarihlere girildi. Peki; BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak? BİLSEM sınav sonuçları bugün açıklanacak mı? İşte o tarih!

BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak 2022?

BİLSEM bireysel değerlendirme aşaması 13 Haziran ile 12 Ağustos tarihleri aralığında detaylı bir şekilde yapılacak. Kayıt olmaya hak kazanmış olan öğrenciler 19 Ağustos tarihinde ilan edilecek.

Bireysel değerlendirme sonuçlarına yönelik itiraz başvuruları ise 22 Ağustos ile 26 Ağustos tarihleri aralığında resmi site üzerinden yapılacak.

627aaead0f25442d9052284b.webp

Bilsem kayıtları ne zaman başlayacak?

BİLSEM'e kayıt hakkı kazanan öğrenciler işlemlerini 29 Ağustos ve 9 Eylül tarihleri aralığında yapacaklar.

Kayıt olmaya hak kazanan öğrenciler bu tarihler arasında kayıt işlemlerini tamamlayabilirler. Bu tarihler dışında kayıt işlemleri tamamlanamayacaktır. Kayıt işlemlerinin tamamlanması yalnızca resmi kurumlar aracılığı ile yapılacaktır.

Bu haber toplam 189 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.