Bu Yardımlardan Herkes Yararlanabiliyor! 5 Bin Liraya Varan Maddi Yardım!

Bu Yardımlardan Herkes Yararlanabiliyor! 5 Bin Liraya Varan Maddi Yardım!

Aile Bakanlığı, kaymakamlıklar ve diğer bakanlıklardan yapılan açıklamalara göre kişilere yeni maddi yardımlar yapılacak. Söz konusu yardımın değeri 5000 liradan fazladır.

Aile Bakanlığı, kaymakamlıklar ve diğer bakanlıklardan yapılan açıklamalara göre kişilere yeni maddi yardımlar yapılacak. Söz konusu yardımın değeri 5000 liradan fazladır. Çoğu insanın maaşlarıyla geçinmekte güçlük çektiği günümüzde devletin mali yardımı çok önemlidir. Çeşitli ortamlarda sağlanan bu yardımlardan tüm vatandaşlara hizmet edilmesi amaçlanmaktadır. Özellikle son zamanlarda yeni yardımlar ilan edilmiş ya da uzun süredir devam eden yardımların artırıldığı duyurulmuştur.

Eşya Yenileme

Daha önce binlerce liralık konut yardımı yapan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bu kez bireylere ev eşyalarının değişimi için ücretsiz para yardımı yapma kararı aldı. Bu kapsamda 2022'de 5 bin lira dağıtılacağı açıklandı. Geri ödemesiz bu yardım sayesinde vatandaşlar eski ev eşyalarını tamamen ücretsiz değiştirebilecekler. Aile Bakanlığı başvuruları alacak ve başvuru sahipleri incelenecek. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra kişiler yardım almaya hak kazanırsa, bakanlık onlarla iletişime geçecektir.

bu-yardimlardan-herkes-yararlanabiliyor-5-bin-liraya-varan-maddi-yardim.webp

Çocuk Okutan Ailelere Kaymakamlık Desteği

Hemen hemen tüm devlet kurumları bu zor ekonomik süreçte halka yardımcı olmak için çalışıyor. Kirasını ödeyemeyen, işini kaybeden veya en temel ihtiyaçlarını bile karşılamakta zorlanan vatandaşlara önemli miktarda maddi yardım yapılmaktadır. Vatandaşlara en çok destek veren devlet kurumlarından biri olan kaymakamlıklar, çocukları anaokulu, ilkokul, lise ve üniversiteye devam eden dar gelirli ailelere maddi yardımda bulunacaklarını açıklayarak bu listeye bir yeni fayda daha ekledi. Söz konusu destek kapsamında anaokulu çocuğu olan hanelere 500 TL, ilkokul çağında çocuğu olanlara 750 TL, lise öğrencisi olan ailelere 800 TL ve üniversite öğrencisi olan ailelere 900 TL verilecek. Bu yardım için tüm şehirlerden başvurular kabul edilecek ve başvuru sahiplerinin şartları sağlaması durumunda paraları hesaplarına yatırılacaktır.

Bu haber toplam 225 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.