Bu Yöntem ile Emeklilik Yaşı Düşüyor! SGK Duyuruyu Yaptı! Başvuru Yapanlar Erken Emekli Olabilecek!

Bu Yöntem ile Emeklilik Yaşı Düşüyor! SGK Duyuruyu Yaptı! Başvuru Yapanlar Erken Emekli Olabilecek!

Erken emekli olmayı bekleyen SGK çalışanlarına müjdeli haber geldi. 10 ila 15 yıl çalıştıktan sonra emeklilik başvurusunda bulunabilecekler. Sosyal Güvenlik sisteminden emekli olmayı bekleyenlere müjde.

Erken emekli olmayı bekleyen SGK çalışanlarına müjdeli haber geldi. 10 ila 15 yıl çalıştıktan sonra emeklilik başvurusunda bulunabilecekler. Sosyal Güvenlik sisteminden emekli olmayı bekleyenlere müjde. Sadece 10 ila 15 yıl çalıştıktan sonra emekli olabilmek için artık uzun süre çalışmak gerekmiyor. Sosyal Güvenlik Kurumu, vatandaşların erken emekli olabilmeleri için devlet kanadında emeklilik yaşına yaklaşan kişilere yönelik hazırlıkların devam etmesi nedeniyle hızlı emeklilik şansını ortaya çıkardı. Belirli şartları yerine getirmeleri halinde, birçok vatandaşa erken emekli olma fırsatı verilmektedir. SGK, erken emeklilik için her koşulu tek tek ele aldı. Doğrudan engellileri ilgilendiren bu haber, çalışırken işini kaybeden insanları da etkiliyor.

Engelliler Erken Emekli Olabilecek

Sosyal güvenlik kurumu emekli olmayı hayal edenlere müjdeli haber verdi. Bugün özellikle engelliler için çok net bir duyuru yapıldı. Engelliliğinizin Sosyal Güvenlik Kurumu'nun onayladığı standartlara uygun olması halinde 10 yıl çalıştıktan sonra emekli olabilirsiniz. Ayrıca, primlerin ödendiği gün sayısı ve sigortalılık süresi de maluliyet için eşit derecede önemlidir. Bu koşullar çerçevesinde erken emekli olma fırsatı yakalanır. Sigorta giriş tarihi ve prim gün sayısı yeterli olduğunda yaşınıza kadar beklemenize gerek yoktur.

bu-yontem-ile-emeklilik-yasi-dusuyor-sgk-duyuruyu-yapti-basvuru-yapanlar-erken-emekli-olabilecek.jpg

On Yıllık Çalışma ile Emeklilik Mümkün Hale Getirildi

Engellilik oranı erken emeklilik için çok önemlidir. SGK derece sayısını açıkladıktan sonra sağlık raporu ile engelini gösterenler emekliliğe hak kazanabilir. Gerekli belgeler sağlandıktan sonra yazılı bir dilekçe ile başvuru yapılması önemlidir.

%70 ve Üzeri Engelliler Emekli Olabilecek

Çalışma süresi göz önüne alındığında, engellilik oranı çok önemlidir. %40'a kadar olan engelliler 15 yıl çalıştıktan sonra emekli olma seçeneğine sahipken, %70 ve daha fazla engelli olanlar on yıl şartı ile emekli olma seçeneğine sahiptir.

Bu haber toplam 226 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.