Canlı Yayında Açıklama Yapıldı! Fatura Borçları ve KYK Faizleri Silinecek!

Canlı Yayında Açıklama Yapıldı! Fatura Borçları ve KYK Faizleri Silinecek!

Milyonlarca insan torba yasasını dört gözle bekliyor. Bu pakete ayrıca KYK faizleri ve fatura borçlarının iptali dahildir. Parlamentonun gündeminde torba yasa da yer alıyor.

Milyonlarca insan torba yasasını dört gözle bekliyor. Bu pakete ayrıca KYK faizleri ve fatura borçlarının iptali dahildir. Parlamentonun gündeminde torba yasa da yer alıyor. Son aşamaya gelindi. Bu pakete KYK borçlarına faiz iptali, borç ödemelerinin faturalandırılması, elektrik ve doğalgaz desteği dahildir. Meclis grup başkan yardımcısı Mustafa Elitaş, canlı yayında torba kanunun her bir hükmünü okudu. Salgın döneminde sokağa çıkma yasağı süresince uygulanan cezalar da torba kanun parametreleri dahilinde kaldırılacak. Vergi indirimi de olacak.

KYK borçlarının faizlerinin ortadan kaldırılması ve fatura borçlarının silinmesi son dakika açıklamalarına konu oldu. Parlamento gündeminde olan torba yasa parametreleri çerçevesinde tüm bu borçlar affedilecek. Pandemi döneminde indirilen maske ve sokağa çıkma yasağı cezaları da kaldırılacak.

Sokağa Çıkma ve Maske Cezaları Silinecek

Salgın döneminde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve maske takmayanlara uygulanan para cezaları, Meclis gündeminde olan torba yasanın görüş alanından çıkarılıyor. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Maske ve Kovid-19 sürecinde sokağa çıkma yasağından hala 2,7 milyar TL para cezası var. Bu yaptırımlar ortadan kalkıyor. KYK borçları da Meclis gündeminde olan torba kanunun kapsamından çıkarılacak ve bu kanun bir kez daha devletin fatura borçlarını ödemesini kabul edecek” dedi.

canli-yayinda-aciklama-yapildi-fatura-borclari-ve-kyk-faizleri-silinecek.jpg

Milyonlarca Kişinin Fatura Borçları Ödeniyor

AK Parti hükümeti geçtiğimiz günlerde milyonlarca vatandaşın borçlarının silineceğini açıkladı. Enerji, su, doğalgaz ve telefon borcu olan vatandaşlar için uygulanan yeni düzenleme ile yönetici borçları tarihe karışacak. Düzenlemenin iki ayağı var, bunlardan biri fatura borçlarının neden silindiğini açıklıyor. Varlık firmalarına aktarılan 2500 TL ve altı fatura borçlarının ortadan kaldırılması bunlardan biridir. İcra edilebilir borçlarını iptal eden şirketler ise vergiden düşülebilir.

Bu haber toplam 233 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.