Çocuğu Olan Ailelere Müjde! Devlet 1 Yıl Boyunca 2540 TL Nakit Yardımı Yapıyor!

Çocuğu Olan Ailelere Müjde! Devlet 1 Yıl Boyunca 2540 TL Nakit Yardımı Yapıyor!

Çocuklu ailelere yeni devlet yardımı. Yıl boyunca 2.540 lira nakit yardım yapılacak. Ekonomik kriz, ne yazık ki, en çok küçük çocuklu aileleri etkiledi. Okullar açılır açılmaz ailelerin masrafları dört katına çıktı.

Çocuklu ailelere yeni devlet yardımı. Yıl boyunca 2.540 lira nakit yardım yapılacak. Ekonomik kriz, ne yazık ki, en çok küçük çocuklu aileleri etkiledi. Okullar açılır açılmaz ailelerin masrafları dört katına çıktı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli çocuklu ailelere yapılan maddi yardım ödemelerinin devam edeceğini duyurdu. Bakanlık, maddi yardım isteyen ailelere her ay 2450 Türk Lirası verecek. Devlet, bir yıl boyunca kesintisiz olarak yardım ödemelerini yapmaya devam edecek. Yine de, devlet yardımına başvurmak için son tarih var. Başvuru penceresini atlamadan başvuranlar için ödeme Kasım ayında başlayacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, Devlet adına her ay ihtiyaç sahiplerine milyonlarca lira dağıtıyor. Başvururlarsa, ihtiyacı olanlar ve gelir düzeyi düşük olanlar devlet yardımı alabilirler. Çocuklu aileler de ek sosyal yardım almaktadır. 12 ay daha sürecek nafaka ile ilgili olarak Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından açıklamalar yapıldı. Başvurularını zamanında yapan ailelere Ekim ayı da dahil olmak üzere 2450 TL ödeme yapılacak. Çocuklu ailelere devlet sosyal yardım ödemeleri bir yıl boyunca devam edecek. Bu ödemeler aynı zamanda maddi kısıtlamalar nedeniyle çocuklarını okuldan almak zorunda kalan ailelere de rahat bir nefes alma şansı verecek. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından çocuklu ailelere ödenecek 12 aylık ödeneğin detayları açıklandı.

cocugu-olan-ailelere-mujde-devlet-1-yil-boyunca-2540-tl-nakit-yardimi-yapiyor.jpg

Başvuru Tarihine Dikkat

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan çok sayıda ihtiyaç sahibi sosyal yardım almaktadır. Ancak bu ödemelerin en büyük bütçesi çocuklara ait olan kısımdır. Maddi imkânsızlık nedeniyle çocuklarını okula gönderemeyen dar gelirli aileler, sosyal yardım ödemeleri için devlete başvurabilirler. Eylül ayında çocuklara bir nevi eğitim yardımı olarak yapılan sosyal yardım ödemesi başvuruları tamamlandı. Eylül ayında eğitim için maddi yardım başvurusunda bulunanlar, Ekim ayında ödeme almaya başladı. Başvuru sahiplerinin Kasım ayı için ödeme alabilmeleri için Ekim ayı sonuna kadar başvurularını yapmaları gerekmektedir. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları ile e-devlet başvurularını kabul etmektedir.

Bu haber toplam 259 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.