Çocuklu ailelere müjdeli haber verildi! PTT aracılığıyla her öğrenci için tek seferlik 1500 TL ödeme yatırılıyor

Çocuklu ailelere müjdeli haber verildi! PTT aracılığıyla her öğrenci için tek seferlik 1500 TL ödeme yatırılıyor

PTT şubeleri aracılığı ile her öğrenci için toplam 1500 TL nakit ödeme sağlanıyor. Okulların açılmasına sadece sayılı günler kalması ile beraber milyonlarca öğrencinin okul ve kırtasiye masrafları ailelere külfet oluşturmaya başlamış durumda.

PTT şubeleri aracılığı ile her öğrenci için toplam 1500 TL nakit ödeme sağlanıyor. Okulların açılmasına sadece sayılı günler kalması ile beraber milyonlarca öğrencinin okul ve kırtasiye masrafları ailelere külfet oluşturmaya başlamış durumda. Çocuklu olan ailelere devlet destek müjdesi haberi geldi! Aile ve Sosyal hizmetler Bakanı doğrultusunda yapılmış olan açıklama ile çocuklu ailelere çocuk başına toplam 1500 TL ödeme yapılacağı müjdesi verildi. Yapılacak bu yardım ile beraber aileler yeni eğitim ve öğretim yılı öncesinde çocuklarının eğitim masraflarını rahatlıkla karşılayabilecekler. PTT doğrultusunda başvuru gerçekleştirerek; anında çocuk başına 1500 TL yardım ödemenizi alabilirsiniz.

Çocuk başına 1500 TL destek ödemesi sağlanacak

Yardım kampanyası doğrultusunda çocuk başına toplamda tek seferlik olmak üzere 1500 TL ödeme sağlanacak. Sosyal ve ekonomik destek programından bütün vatandaşların faydalanabileceği aktarılanlar arasında. Çocuk başına toplam 1500 TL tutarındaki tek seferlik ödemeler ekim ayı içerisinde de başvuru yapanlar içersinde düzenli bir şekilde ödenmeye devam edilecek. Başvuru gerçekleştiren vatandaşların banka hesaplarına T. C. kimlik numaralarını son hanesi kapsamında belirtilmiş takvime göre ödeme sağlanacak.

cocuklu-ailelere-mujdeli-haber-verildi-ptt-araciligiyla-her-ogrenci-icin-tek-seferlik-1500-tl-odeme-yatiriliyor.jpg

SED başvurusu nasıl yapılır?

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan ailelerin kırtasiye ve okul masraflarını karşılamakta bir hayli zorlandıkları bu dönem içerisinde Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı koordinesinde bir destek müjdesi verildi! Sosyal ve Ekonomik destek olarak başvurmuş olan bu destek kalemi ile bunun yanı sıra ek destek ve hizmetlerden de faydalanabileceksiniz. SED başvuruları ikamet edilen il ya da ilçedeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları aracılığı ile yapılmaktadır.

Bu haber toplam 247 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.