Cumhurbaşkanı’nın marketlerde ki pahalılığa karşı bir hamlesi var! Piyasayı kendisi balans edecek

Cumhurbaşkanı’nın marketlerde ki pahalılığa karşı bir hamlesi var! Piyasayı kendisi balans edecek

Tarım Kredi marketlerinin tüm şubelerinde 30'dan fazla üründe yapılmış olan indirim vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Süreci değerlendirmeye alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

Tarım Kredi marketlerinin tüm şubelerinde 30'dan fazla üründe yapılmış olan indirim vatandaşlar tarafından büyük ilgiyle karşılandı. Süreci değerlendirmeye alan Cumhurbaşkanı Erdoğan, hamlelere devam edeceklerini dile getirerek, "Tarım Kredi marketlere diyoruz ki 250, 300, 400 metrekarelik bina ile bizlere gelin. Şu andaki market sayısını toplam 1400 değil, 2 binlere, hatta 2 bin 500'e çıkaralım. Böylelikle piyasayı Tarım Kredi olarak biz balans etmeye başlayalım. Zaten bu Tarım Kredi marketlerinde yaşanan olay ile birlikte zincir marketler fiyatları hemen hızlı bir şe kilde indirmeye başladılar, başlayacaklar." Sözlerini dile getirdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önceki gün içersinde Ukrayna ziyareti dönüşünde uçakta gazetecilerin sorularını tek tek yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gündeme yönelik değerlendirmelerde bulundu.

cumhurbaskaninin-marketlerde-ki-pahaliliga-karsi-bir-hamlesi-var-piyasayi-kendisi-balans-edecek.jpg

Piyasayı biz balans edelim

Yaşanan ekonomik kriz nedeni ile vatandaşlar marketlerde yaşanacak olan indirimleri takip ediyor. Geçtiğimiz günler içersinde Tarım Kredi Kooperatifi marketlerinde büyük ilgi gören %30 oranında indirime de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan; "İlk olarak Tarım Kredi Kooperatiflerinin atmış olduğu bu adım ile biz vatandaşımıza uygun fiyatlı ürünleri ulaştırabiliyoruz. Diğer bir yandan ise böylelikle birilerini terbiye ediyoruz. Şu anda Tarım Kredi Kooperatiflerinin ülke genelinde toplam 1300-1400 marketi var. Biz şimdi Tarım Kredi marketlerine diyoruz ki 'Tarım Kredi şayet ki market açmak üzere; bana direk olarak 250, 300, 400 metrekarelik bina bularak ile gelin. Ürünü biz temin edelim. Sen ürün için herhangi bir işletme sermayesi koyma. Onu Tarım Kredi sana sunsun. Peki bunu neden söylüyoruz? Şu andaki mevcut olan market sayısını 1400 değil, 2 bine, hatta 2 bin 500'e çıkaralım. Piyasayı Tarım Kredi olarak bizler balanse edelim. Çünkü bizlerin derdi burada kesinlikle para kazanmak değil." dedi.

Bu haber toplam 170 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.