Depoları Doldurmak İçin Hazırlıklı Olun! Petrol Çakılmışken Benzin ve Motorine Dev İndirim Fırsatı!

Depoları Doldurmak İçin Hazırlıklı Olun! Petrol Çakılmışken Benzin ve Motorine Dev İndirim Fırsatı!

Araç sahiplerine müjdeli haber geldi. Brent Petrol resmi olarak çakıldığı için benzin ve motorinde de büyük indirimler bekleniyor. Dış piyasalarda Brent petrolün fiyatı düşmeye devam ediyor.

Araç sahiplerine müjdeli haber geldi. Brent Petrol resmi olarak çakıldığı için benzin ve motorinde de büyük indirimler bekleniyor. Dış piyasalarda Brent petrolün fiyatı düşmeye devam ediyor. Brent petroldeki keskin düşüşün bir sonucu olarak benzin ve motorin fiyatlarının düşeceği yönünde de spekülasyonlar vardı. Son olarak araç sahiplerini neşelendirecek bilgiler az önce açıklandı. Petrol ve diğer ürün fiyatları aynı anda önemli ölçüde artmazsa, benzin ve motorin maliyetleri düşecek. Toplam indirim tutarının 3.5 TL’ye kadar olacağı tahmin ediliyor.

Akaryakıt Fiyatlarında Düşüş Zamanı

Brent petrolün varil fiyatı, uzun bir aranın ardından uluslararası piyasalarda 91,36$ civarında işlem görmeye başladı. ABD ve Avrupa Merkez bankalarının adresleri olan COVID-19 kısıtlamaları ve faiz kararı beklentileri nedeniyle küresel olarak petrol talebinin düşeceğine dair endişeler var. Bunun sonucunda Brent petrol fiyatları halen aşağı yönlü baskı altında. Brent petrol şu anda dış piyasalarda varil başına 91.36 dolardan satılıyor. Ancak analistler, daha da düşeceğine inanıyor. Petrol fiyatlarındaki bu değişimlerle birlikte akaryakıt fiyatlarındaki düşüşe ilişkin olumlu haberler de geldi.

depolari-doldurmak-icin-hazirlikli-olun-petrol-cakilmisken-benzin-ve-motorine-dev-indirim-firsati.jpg

Büyük İndirimler Bekleniyor

Brent Petrol fiyatlarındaki düşüş sonucunda benzin ve motorin fiyatlarının düşeceği tahmin ediliyordu. Sektör temsilcilerinin konuyla ilgili görüşlerine göre motorinde öngörülen indirim Pazartesi veya Salı günü uygulanabilir. Sektör temsilcileri, hafta sonunda piyasaların izleneceğini, dolar ve petrolde önemli bir hareket olmaması durumunda indirimin açıklanacağı belirtildi.

Güncel Motorin ve Benzin Fiyatları

Ağustos ayında benzin ve motorin fiyatları art arda yükseldi. Ancak Eylül ayı geldiğinde, Brent petrol fiyatındaki çakılmanın bir sonucu olarak indirimler su yüzüne çıkmaya başladı.

İstanbul

Benzin fiyatı 19,23 TL, Motorin fiyatı 24,86 TL ve LPG fiyatı 10,62 – 11,07 TL

Ankara

Benzin fiyatı 19,34 TL, Motorin fiyatı 24,97 TL ve LPG fiyatı 10,94 TL

İzmir

Benzin fiyatı 19,34 TL, Motorin fiyatı 24,99 TL ve LPG fiyatı 10,74 TL

Bu haber toplam 223 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.