Depoları Fullemek İçin Son Zamanlar! Akaryakıt Fiyatlarına Zam Geliyor!

Depoları Fullemek İçin Son Zamanlar! Akaryakıt Fiyatlarına Zam Geliyor!

Araç sahiplerine kötü bir haber geldi. Akaryakıt fiyatları zamlanacağı için depoları hemen doldurmanız gerekiyor. Akaryakıt maliyetlerindeki ani artışla ilgili bilgiler geldi.

Araç sahiplerine kötü bir haber geldi. Akaryakıt fiyatları zamlanacağı için depoları hemen doldurmanız gerekiyor. Akaryakıt maliyetlerindeki ani artışla ilgili bilgiler geldi. Bu duyurunun ardından araç sahipleri resmen karalar bağlayacak. Ancak, depoları doldurmak için hala birkaç saat kaldı. Gece yarısından itibaren benzin ve motorinin litre fiyatı artacak.

Türkiye'deki akaryakıt maliyetleri, yeniden yükselmeye başlayan Brent petrol fiyatları ile doğrudan ilişkilidir. Bu olayın ardından milyonlarca araç sahibi benzin ve motorin fiyatları artacak mı sorusuna yanıt aramaya başladı. Akaryakıt fiyatlarında öngörülen artış fiilen gerçekleşti. 5 Ekim gece yarısı akaryakıt fiyatları artacak. Akaryakıt ve fiyat artışıyla ilgili miktarlar da endüstri kaynakları tarafından açıklandı.

Brent Petrolün Fiyatı Yükseliyor

Brent petrolün varil fiyatı, küresel merkez bankalarının son haftalarda yaptığı açıklamaların ardından düşmeye başladı. Faiz oranlarının yükseltilmesi kararının ardından Rusya ve Ukrayna ile yaşanan savaş sırasında 130 dolara yükselen Brent petrolün fiyatı 84 dolara düştü. Bununla birlikte, bir varil brent petrolün fiyatı bu haftanın başlangıcından bu yana yukarı yönlü seyrine devam etti. Benzin ve motorin fiyatlarına zam haberi Brent Petrol fiyatlarındaki artışa denk geldi.

depolari-fullemek-icin-son-zamanlar-akaryakit-fiyatlarina-zam-geliyor.jpg

Zam Geliyor

Alınan bilgilere göre benzin ve motorinin fiyatı bugün gece yarısından itibaren değişecek. 5 Ekim gece yarısından itibaren benzin ve motorin fiyatları sırasıyla 62 kuruş ve 1,10 TL artacak. Akaryakıt fiyatlarındaki artış gece yarısından itibaren geçerli olacak ve pompaya yansıyacak. Yani hala depoları fullemek için şansınız var.

İstanbul Güncel Motorin ve Benzin Fiyatları

Benzin fiyatı 19,23 TL

Motorin fiyatı 23,06 TL

LPG fiyatı 10,62

Ankara Güncel Motorin ve Benzin Fiyatları

Benzin fiyatı 19,34 TL

Motorin fiyatı 23,20 TL

LPG fiyatı 10,94 TL

İzmir Güncel Motorin ve Benzin Fiyatları

Benzin fiyatı 19,34 TL

Motorin fiyatı 23,21 TL

LPG fiyatı 10,74 TL

Bu haber toplam 212 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.