Destan Dizisinde Gidişat Kötü Görünüyor! Dizi Finale Gidecek Mi?

Destan Dizisinde Gidişat Kötü Görünüyor! Dizi Finale Gidecek Mi?

Başrolünde genç ve başarılı oyuncu Ebru Şahin'in yer aldığı Destan dizisi Salı akşamları iyi izlenme oranlarıyla başarılı bir gidişat elde etmişti.

Başrolünde genç ve başarılı oyuncu Ebru Şahin'in yer aldığı Destan dizisi Salı akşamları iyi izlenme oranlarıyla başarılı bir gidişat elde etmişti. Son yayınlanan bölümünde düşen izlenme oranları dizinin hayranlarını şimdiden düşündürmeye başladı. Bütçeside oldukça pahalı olan Destan dizisinin gelecek sezon ekranda olup olmayacağı şimdiden merak edildi.

Bütçesi Yüksek Dizilerde Reyting Büyük Sorun

Başrollerinde Ebru Şahin, Edip Tepeli ve Selim Bayraktar gibi isimlerinde yer aldığı Destan dizisi çekim mekânı olarak oldukça pahalı bir bütçeye sahiptir. Düzenli olarak kurulan çekim mekânının aşırı pahalı olması ise reytinglerdeki düşüşten en çok etkilenen taraf oluyor. Destan dizisinin 18. bölümü beklenen ilgiyi göremedi. İzlenme oranlarında 5 civarlarına gerileyen yapım böyle giderse ilerde oldukça zora girecektir. Bütçesi ve prodüksiyonu aşırı pahalı olan Destan projesinin havaların ısınmasıyla daha da etkilenmesi söz konusudur. Yüksek bütçeli pek çok dizi üzerindeki ilgiyi kaybetmeye başlayınca tehlike çanları çalmaya başlıyor.

ATV kanalının iyi reyting alan yapımları arasında bulunan Destan dizisinin yapımcısı olan Mehmet Bozdağ'da bu projeyi oluşturmak için çok çaba göstermişti. Hayalini gerçekleştiren yapımcı bu kadar yüksek bütçeyi karşılamak için birçok özveride bulunmuştur. Destan dizisi reytinglerde birincilik elde etmiş ve rakipleri ile arasında baya bir farkın olduğu biliniyordu. Hem havaların ısınması hem de yeni çıkan dizilerden dolayı yavaş yavaş Destan dizisine olan ilgi azalmaya başladığı biliniyor. Son haftaki reyting oranlarında belirli olan düşüşün kalıcı olmaması için Destan dizisinin izleyenleri tekrar kendisine çekmesi gerekiyor.

Destan Dizisi Zorlu Sürece Girdi

Reytinglerdeki düşüşe rağmen yurtdışında oldukça ilgi gören Destan dizisi için bu çok iyi bir gelişme olarak ifade edildi. Ayrıca sosyal medya kullanıcıları da dizileri ile ilgili her türlü yorum ve beğeniyi eksiksiz olarak her hafta yaparak ilgiyi artırıyor. Ebru Şahin'in Akkız karakterine hayat verdiği Destan dizisinde senaryo ve oyunculuklar dizinin ilk başladığı günden beri başarılı bir şekilde ilerlemesini sürdürüyordu. Geçen haftaki yaşanan gelişmeden sonra Destan dizisi için zorlu bir sürecin ilk ışıkları görünmüş oldu.

Bu haber toplam 167 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.