Devlet Kış Ayları Yardımı İçin Kolları Sıvadı! Bakanlık Son Dakika Hamlesini Yaptı! Faturalarınızı Devlet Ödeyecek!

Devlet Kış Ayları Yardımı İçin Kolları Sıvadı! Bakanlık Son Dakika Hamlesini Yaptı! Faturalarınızı Devlet Ödeyecek!

İnsanlar kış boyunca faturalarını nasıl ödeyeceklerini düşündüklerinde devlet yardımı da almak istiyorlar. İhtiyaç sahibi ve düşük gelirli aileler artık doğal gaz destek ödemelerine ulaşabiliyor.

Kış faturalarını nasıl ödeyeceğini düşünenler, doğal gaz desteğinin başvuru koşullarını merak ediyor ve özellikle son dönemde enerji fiyatlarında yaşanan artışlar ışığında aktif olarak araştırma yapıyor.

Devlet, ihtiyaç sahibi ve yardıma muhtaç ailelere sosyal yardım ve destek ödemeleri yapmaya devam ediyor. Başvuruda bulunan ve yardıma ihtiyacı olduğunu gösteren ailelere sosyal yardımda binlerce lira veriliyor. Bu kış vatandaşlar doğal gaz desteği şeklinde yardım alacak. Dar gelirli aileler başvurursa, doğal gaza hak kazanabilirler. Doğal gaz yardımı miktarı evin büyüklüğüne göre değişmektedir. Şu an itibariyle 4 milyondan fazla insan doğal gaz desteği alıyor. Fakat Devlet yine de başvuruları kabul ediliyor.

devlet-kis-aylari-yardimi-icin-kollari-sivadi-bakanlik-son-dakika-hamlesini-yapti-faturalarinizi-devlet-odeyecek.jpg

Doğal Gaz Yardımından Kimler Yararlanabiliyor?

Kış aylarında ödenmesi gereken yardım kalemlerinden biri de doğalgaz desteğiydi. Vatandaşlar e-devlet üzerinden doğalgaz yardımı başvurusunda bulunabiliyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, sosyal medya sayfasından uygulamalarla ilgili açıklama yaptı. Bakan Yanık, formun eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulmasını istedi. Aynı haneden sadece bir kişi doğal gaz yardımı için başvurabilir.

2022 Doğal Gaz Yardımı Ne Kadar?

2022 yılı için doğal gaz yardımının miktarı da açıklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre doğal gaz yardımı da aynı elektrik faturası yardımı gibi hane halkı büyüklüğüne göre dağıtılacak. Doğal gaz için yardım 450 ile 1150 lira arasında değişiyor. Kış boyunca 4000 hane hızlı bir şekilde doğal gaz yardımı almaya devam edecek.

Bu haber toplam 228 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.