Devlet Sonunda Harekete Geçti! Nakit İhtiyacı Olanlara Faizsiz ve 6 Ay Geri Ödemesiz Nakit Fırsatı!

Devlet Sonunda Harekete Geçti! Nakit İhtiyacı Olanlara Faizsiz ve 6 Ay Geri Ödemesiz Nakit Fırsatı!

Devletten nakit ihtiyacı olanlar faizsiz paranın harika haberini aldı. Ayrıca, altı ay boyunca geri ödeme yapılmayacaktır. Başvuru sahibine binlerce lira ödeme yapılacaktır. Devlet, mücadele eden işletmeleri korumak için düğmeye bastı.

Devletten nakit ihtiyacı olanlar faizsiz paranın harika haberini aldı. Ayrıca, altı ay boyunca geri ödeme yapılmayacaktır. Başvuru sahibine binlerce lira ödeme yapılacaktır. Devlet, mücadele eden işletmeleri korumak için düğmeye bastı. Başvuran işletmeler altı ay faizsiz kredi alacak. Bütçesi 5 milyon TL olan girişimde dijital dönüşüme yatırım yapan işletmelere parametreler çerçevesinde destek verilecek. Faizsiz finansman programından yararlanmak isteyenler Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'na bağlı kalkınma kuruluşları aracılığıyla başvuruda bulunabilirler. Ayrıca, faizsiz kredi kampanyası için e-devlet uygulamaları da geçerli olacak. Devletin faizsiz kredi veren kampanyasında başvurular için son tarih.

Devlet, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü desteğiyle geliştirilen yeni girişim kapsamında işletmeleri faizsiz kredilerle desteklemeye hazırlanıyor. Ayrıca faizsiz kredi kampanyası 6 ay ödemesiz dönem içermektedir. Bu proje sayesinde İstanbul'daki işletmeler dijital dönüşümlerini tamamlayabilecekler. İstanbul'un dijital dönüşümüne yönelik faizsiz kredi destek programı artık daha fazla bilgiye sahip ve bir son tarih belirlendi.

devlet-sonunda-harekete-gecti-nakit-ihtiyaci-olanlara-faizsiz-ve-6-ay-geri-odemesiz-nakit-firsati.webp

Toplam 200 Milyon TL Bütçe

İstanbul'da dijital dönüşüme yatırım yapmak isteyen işletmelerin faizsiz finansman desteğinin detaylarını alacağı belirtildi. Projenin toplam bütçesinin 200 milyon TL olduğu öğrenildi. Programa başvuran işletmeler pozisyonlarına göre 2 milyon TL ile 5 milyon TL arasında değişen faizsiz kredi kullanabilecekler. Kredinin 24 ay vadesi ve geri ödeme vadesinden önce 6 ay ödemesiz süresi olacak. Başka bir deyişle, altı ay sonra işletmelere faizsiz kredi ödemelerine başlayabilecek. Bu da 30 aylık vade olacağı anlamına geliyor.

Dijital dönüşüme katılmak isteyen işletmeler, söz konusu faizsiz kredi destek programı kapsamında krediden yararlanabilecek. Kredi, şirkete özel oluşturulan plana göre verilecektir. İşletmeler, program çerçevesinde tüm dijital ve son teknolojileri kullanarak kapasitelerini artırma fırsatına sahip olacak ve katma değerli ürünlerle rekabet güçleri artacaktır.

Bu haber toplam 233 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.