Dikkat! Eğitim öğretim ödenekleri hesaplara yatırılacak

Dikkat! Eğitim öğretim ödenekleri hesaplara yatırılacak

Okulların açılmasına oldukça kısa bir süre kalmışken; öğretmenler eğitim ve öğretim ödeneği ile ilgili son gelişmeleri bir hayli yakından takip ediyor.

Okulların açılmasına oldukça kısa bir süre kalmışken; öğretmenler eğitim ve öğretim ödeneği ile ilgili son gelişmeleri bir hayli yakından takip ediyor. Öğretmenler kırtasiye parasının ne zaman yatacak olduğunu ve hesaplara yatacak miktarın ne kadar olduğunu sıklıkla merak ediyor ve araştırıyor. Eğitim ve öğretim ödeneği ile ilgili bütün detaylar büyük merakla araştırılmaya devam ederken, gözlerin çevrilmiş olduğu ödeme tarihi ise merak edilenler arasında.

Eğitim ve Öğretim Ödeneğinin Detayları

Milli Eğitim Bakanlığı, her yeni eğitim ve öğretim yılının öncesince öğretmenlere eğitim öğretim ödeneği imkanı sağlıyor. Okulların açılmasına çok az bir süre kalmışken öğretmenler, gün içerisinde sıklıkla konuyla ilgili araştırmalar yapıyor. Konu ile ilgili bütün detaylar merakla araştırılıyor. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan okullarda görevini gerçekleştirmekte olan öğretmenlere, eğitim ve öğretim hizmetleri sınıfına dahil olan öğretmen unvanlı kadrolarda görevli olan ve beraberinde fiilen öğretmenlik mesleğini yapanlara kırtasiye parası ödenecek.

dikkat-egitim-ogretim-odenekleri-hesaplara-yatirilacak.jpg

2022 Eğitim ve Öğretim Ödeneği Ne Zaman Yatacak?

Eğitim ve öğretim ödeneğinin ne zaman yatacağına yönelik detaylı araştırmalar yoğunluk kazanmaya başladı. Konu kapsamında henüz çok fazla detaylı bir açıklama getirilmemişken; ödemelerin 2022 yılının Eylül ayının ilk haftasında başlayacağını ve son haftasına kadar yapılmaya devam etmesi bekleniyor. Konu ile ilgili resmi açıklamanın ilerleyen günler içerisinde müdürlükler aracılığı ile duyurulması bekleniyor.

2022 Eğitim ve Öğretim Ödeneği Ne Kadar?

Eğitim ve öğretim ödeneğinin ne kadar yatırılacağı da en fazla araştırılan konulardan arasında yerini alıyor. Altıncı dönem doğrultusunda toplu sözleşmede varılmış olan uzlaşma doğrultusunda 2022 yılı için eğitim ve öğretim yılına hazırlık ödeneği toplam 1.325 TL’ye, 2023 yılı doğrultusunda ise toplam 1.400 TL’ye çıkarıldı.

Bu haber toplam 212 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.