Doğal gaz, elektrik, su borcu olan vatandaşların dikkatine! Meclis sonunda onay verdi: borçların tamamı silinecek!

Doğal gaz, elektrik, su borcu olan vatandaşların dikkatine! Meclis sonunda onay verdi: borçların tamamı silinecek!

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan milyonlarca vatandaş için çok uzun zamandan beri devletin üzerinde çalışmış olduğu bir destek paketi bulunuyordu.

İhtiyaç sahibi ve dar gelirli olan milyonlarca vatandaş için çok uzun zamandan beri devletin üzerinde çalışmış olduğu bir destek paketi bulunuyordu. Nihayet o destek paketi ile ilgili detaylı çalışmalar ortaya çıktı! Hazine ve Maliye Bakanı olan Nurettin Nebati ihtiyaç sahibi ve dar gelirli olan milyonlarca vatandaşın borcunu sileceğini açıkladı

Devlet fatura borcu olan vatandaşın borcunu üstleniyor!

Hazine ve Maliye Bakanı olan Nurettin Nebati vatandaşların borçlarını kapatmaya yönelik nitelikte destek paketini detaylarını tek tek açıkladı. Uzun bir süredir üzerinde çalışılan destek paketi iki farklı ayak olarak tasarlandı. Yaklaşık olarak 5 milyon ailenin 2000 TL’ye kadar olan ve icraya düşmemiş olan borçların devlet ödeyecek. Lakin vatandaşların bu borçları üstlenmediği durumunda ise muhasebe kayıtlarında gider olarak gösterebilecek ve bu da beraberinde vergiden düşülecek. Yani vatandaşın güncel olan borcu kamu maliyesi doğrultusunda karşılanmış olacak.

dogal-gaz-elektrik-su-borcu-olan-vatandaslarin-dikkatine-meclis-sonunda-onay-verdi-borclarin-tamami-silinecek.webp

Paketin tasarlanmış diğer bir ayağı ise düşmüş borçlardan oluşuyor. Yaklaşık olarak 1 milyona yakın vatandaşın icra takibinde olan fatura borçları bulunduğu öğrenilmişken; varlık yönetim şirketine de verilmiş nitelikte olan bu borçların 2500 TL’ye kadar olan kısmını devlet sıkıntısız bir şekilde ödeyecek.

Fatura yardımı sürekli bir şekilde devam edecek

Hazine ve Maliye Bakanı olan Nurettin Nebati çalışmaları halen daha süren düzenleme ile ilgili vermiş olduğu bilgilerde destek sağlanacak olan borçların önemli bir kısmının elektrik, su, doğalgaz ve telefon abonelikleri ile ilgili tüm borçların karşılanacağını diğer bir yandan ise kış aylarında fatura yardımına da devam edeceğini aktardı.

Bu haber toplam 115 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.