Doğalgaz ve elektrik zammı sonrasında 1000 TL gelen faturalar 2113 TL’ye çıkacak!

Doğalgaz ve elektrik zammı sonrasında 1000 TL gelen faturalar 2113 TL’ye çıkacak!

Türkiye yeni güne doğalgaz ve elektrik zammı haberleri ile gözlerini açtı. EPDK tarafından gece saatlerinde açıklama yapıldı! Bu kış faturalar iki katına çıkacak.

Türkiye yeni güne doğalgaz ve elektrik zammı haberleri ile gözlerini açtı. EPDK tarafından gece saatleri içerisinde yapılmış olan açıklama ile beraber evlerde kullanılan doğalgaz ve elektriğe yüzde yirmi zam getirilmişken; elektrik üretiminde kullanılan doğalgaza da %49.5 oranında zam yapıldı. Gelen doğalgaz zammının sonrasında ise geçtiğimiz yıla nazaran doğalgaz fiyatları %111 oranında artış gösterdi. Yani vatandaşlar için bu kış oldukça zor geçeceğe benziyor.

Doğalgaz ve elektrik zammının detayları gece saatlerinde EPDK kapsamında peş peşe açıklandı. Eylül ayının ilk gününden bugüne kadar evde kullanılan doğalgaza ve elektriğe yüzde yirmi oranında zam yapılırken sanayi doğrultusunda kullanılan elektriğe de yapılan artış %50 oranında oldu. Kombilerde kullanımı sağlanan doğalgaza %47.6, Sanayide kullanımı sağlanan doğalgaza %50.8 ve elektrik üretmek için kullanımı sağlanan doğalgaza ise %49.5 oranında zam yapıldı. Son gerçekleştirilen zamlar ile beraber son 1,5 yıl kapsamında konutlarda kullanımı sağlanan doğalgaza gelen zam %216 oranında oldu.

dogalgaz-ve-elektrik-zammi-sonrasinda-1000-tl-gelen-faturalar-2113-tlye-cikacak.jpg

1000 liralık fatura bu kış 2113 liraya yükseliyor

Doğalgaz fiyatlarına son olarak geçtiğimiz Haziran ay içerisinde %30 oranında zam yapılmıştı. Eylül ayının ilk gününden bu güne kadar gelen zam ile beraber doğalgaz yüzde 20 oranında daha artışa geçti. Konu ile ilgili konuşan Alaattin Aktaş, doğalgaza yapılan zam ile beraber geçtiğimiz kış ayları içerisinde ortalama bin lira olarak yansıtılan doğalgaz faturasının bu yıl içerişimde gelen yeni bir zamla birlikte 2113 lira olarak geleceğini aktardı.

Bu haber toplam 221 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.