Dolar Hakkında İnanılmaz İddia Geldi! Tam 8 TL Birden Düşüyor!

Dolar Hakkında İnanılmaz İddia Geldi! Tam 8 TL Birden Düşüyor!

Dolar kuru hala dalgalanıyor. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından doların düşüş eğilimine ilişkin bir iddia daha ortaya atıldı. Doların değerinin 8 TL düşeceği iddiası yatırımcıları şaşırttı.

Dolar kuru hala dalgalanıyor. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından doların düşüş eğilimine ilişkin bir iddia daha ortaya atıldı. Doların değerinin 8 TL düşeceği iddiası yatırımcıları şaşırttı. ABD Merkez Bankası'nın faiz oranlarına ilişkin kararlarının ardından dolar kuru resmi olarak yükselmeye başladı. Doların değeri TL karşısında yükselirken, eş zamanlı olarak Euro ve İngiliz sterlini karşısında da günlük olarak yükseliyor. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararına rağmen yükselmeyen dolar kuru yine de bir miktar cesaret veriyor. Merkez Bankası'nın faiz oranlarını açıklamasının ardından dolar kuruna ilişkin yeni tahminler ortaya çıkmaya başladı. Özellikle yazar-araştırmacı Engin Avcı, bunun sadece parası olanları ilgilendirdiği fikrini gündeme getirdi.

Hafta sonu dolar kuru 18 lira 56 kuruş oldu. Merkez Bankası'nın faiz indirimi kararının ardından herkes doların değerinde önemli bir artış bekliyordu ama bu gerçekleşmedi. Faiz indirimi kararına rağmen dolar kurunun yükselmemesi de umutları artırdı. Yazar-araştırmacı Engin Avcı, en umut verici görünen konuyla ilgili açıklama yaptı.

dolar-hakkinda-inanilmaz-iddia-geldi-tam-8-tl-birden-dusuyor.jpg

Değer Kaybı Telafi Edilecek

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın faiz indirme kararına rağmen araştırmacı ve yazar Engin Avcı, doların düşmeye başladığını ve Türk lirasındaki değer kaybının kısa sürede telafi edileceğini öngördü. Avcı, Rus para biriminin değerini örnek alarak, "Dünyada savaş var. En yüksek değere sahip ülke Rusya oldu. Büyük bir altın endüstrisine sahip olan ülke için gelecekteki olaylar önemli olacak. Euro'ya göre çok daha fazla yükselecek” dedi.

Tarih Sonunda Belli Oldu

Araştırmacı-yazar Avcı, Türkiye'ye girdikten sonra dolar kurunun tekrar eski anlamını kazanacağını tahmin ederek açıklama yapmayı da unutmadı. Avcı, likiditenin 29 Ekim'e kadar artacağını ve Kasım ortasına kadar doların düşeceğini tahmin etti. Dolara yıl sonuna kadar süre veren Avcı'ya göre 10 liraya kadar gerileyecek.

Bu haber toplam 302 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.