Ehliyet affı mı geliyor? Ehliyetine el konulanlara af gelecek mi 2022 son dakika!

Ehliyet affı mı geliyor? Ehliyetine el konulanlara af gelecek mi 2022 son dakika!

Alkollü araç kullanarak ya da ceza puanı doldurarak ehliyetine el konulmuş olan sürücülere af geleceğine yönelik iddia sosyal medyaya resmen ayağa kaldırdı. Konu son günler içerisinde Türkiye gündeminde oldukça geniş yer bulmaya başladı.

Araç kullanırken yapmış olduğu hatalardan kaynaklı trafik çevirmelerinde cezalara çarptırılmış olan sürücüler ceza puanlarını doldurdukları zaman ehliyetlerini veda edebiliyorlar. Bunun yanı sıra alkollü bir şekilde araç kullanan sürücüler de bu noktada cezai işleme tabi tutuluyor. Birçok sürücü yapmış oldukları bu hatalardan kaynaklı 2022 yılında ehliyetini kaptırmış durumda. Sürücü belgelerine el konulma cezası ile karşı karşıya kalmış olan sürücüler af çıkma durumunu beklemeye başladı. Peki ehliyet affı geliyor mu? Ehliyet kaptıranlara af söz konusu olacak mı 2022? İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

ehliyet-affi-mi-geliyor-ehliyetine-el-konulanlara-af-gelecek-mi-2022-son-dakika.png

Sürücü belgesine el konulan ve beraberinde af bekleyen bir çok kişi konuyu sosyal medyanın gündemine taşıdı. Özellikle de Twitter’da neredeyse binlerce kişi ehliyet affının gelmesi için twit paylaşarak kendi görüşlerini dile getiriyor. Af gelip gelmeyeceği konusu ile ilgili detaylar ise bir çok sürücünün merak ederek araştırdığı konular arasında yer alıyor. Peki 2022 ehliyet affı gelecek mi? Sürücüler sürücü belgeleri ne kavuşabilecek mi?

Ehliyet affı gelecek mi 2022?

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde şu an ehliyet affına yönelik herhangi bir kanun teklifi söz konusu değil. Konu sadece Twitter üzerinde Trend Topic olması ile beraber gündeme geldi. Ehliyet affı 2022 gelmesi durumunda haber sitemizde konuyla ilgili detaylara yer verilecektir.

Bu haber toplam 391 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.