Ehliyeti Olan ve 30 Yaşından Büyük Olanlara Duyuru! Bunu Yaptırmayana Ceza Verilecek!

Ehliyeti Olan ve 30 Yaşından Büyük Olanlara Duyuru! Bunu Yaptırmayana Ceza Verilecek!

Süresi dolmuş bir ehliyete sahip kişilere derhal yeni bir ehliyet almaları gerektiği söylendi. Ehliyet sahipleri sorunla ilgili olarak yenisinin ücretini ödemek zorundadır.

Süresi dolmuş bir ehliyete sahip kişilere derhal yeni bir ehliyet almaları gerektiği söylendi. Ehliyet sahipleri sorunla ilgili olarak yenisinin ücretini ödemek zorundadır. Hazine ve Maliye Bakanlığı ile Trafik Vakfı tarafından oluşturulan protokolde 15 TL olan ehliyet yenileme ücretinin bankalara yatırılabileceği belirtiliyor. Söylentilere göre, vatandaşlar bunu 31 Aralık'a kadar tamamlamalı. Tam tersi durumda ise önemli bir para cezasıyla karşı karşıya kalacaklar.

Yapmayan Ceza Ödüyor

İçişleri Bakanlığı, ehliyetlerin verilmesi için yeni bir dönem başlattı. Yeni döneme tam geçiş için de yeni bir tarih açıklandı. Bu tarihe kadar ehliyet sahipleri bunu tamamlamış olmalıdır. Yukarıda belirttiğimiz süreye uymayanlara önemli bir para cezası verileceği açıklandı. Ayrıca kişilerin ehliyetlerini yenilemeden önce randevu almaları gerektiği de belirtildi. Bu işlemler için NVİ üzerinden randevu alınması gerektiği kaydedildi. Bu randevunun ALO 199 hattını arayarak veya Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü'nün internet sitesi nvi.gov.tr ​​ziyaret edilerek de yapılabileceği vurgulandı.

Ehliyet İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

  • Kimlik
  • Sürücü Sağlığı Raporu
  • Vakıf payı ve değerli kağıt
  • Bir biyometrik fotoğraf
  • Yazılı veya belgeli bir kan grubu beyanı
  • Adli Sicil Belgesi (Sistem tarafından elektronik olarak yönetilmektedir. Ayrıca e-devlet üzerinden de erişim sağlanmaktadır.)

ehliyeti-olan-ve-30-yasindan-buyuk-olanlara-duyuru-bunu-yaptirmayana-ceza-verilecek.webp

Ehliyet Ücretlerinde Büyük Artış

İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı'ya göre, ehliyet almanın maliyeti, eğitim masrafları, sınav ücretleri ve vergiler dahil olmak üzere 10.000 Türk Lirası'na kadar çıkabiliyor. İzmir Sürücü Kursları ve Eğitimcileri Derneği Başkanı Tolga Abacı, son zamanlarda ehliyet fiyatlarının yükseltilmesiyle ilgili tartışmalara yanıt olarak bir açıklama yaptı. Abacı, kurallara göre, bir sonraki yıl için maliyetlerin her yılın Kasım ayında açıklandığını belirtti. Ayrıca kurs ücretleri, sınav ücretleri, vergiler ve ehliyet ücretlerinin 10.000 Türk Lirası'na kadar çıkabileceğini belirtti.

Bu haber toplam 159 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.