Emekli Promosyon Kampanyasında İnanılmaz Rekor! Banka Memur Promosyonları 41 Bin TL Sağlayacak!

Emekli Promosyon Kampanyasında İnanılmaz Rekor! Banka Memur Promosyonları 41 Bin TL Sağlayacak!

Emekliler, son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri olan emeklilik promosyon ödemelerini takip ediyor. Zamlardan bu yana emeklilik promosyon ödemeleri 10.000 TL'yi aştı.

Emekliler, son yıllarda en çok tartışılan konulardan biri olan emeklilik promosyon ödemelerini takip ediyor. Zamlardan bu yana emeklilik promosyon ödemeleri 10.000 TL'yi aştı. Ayrıca, bankaların memurlara yapılan ödemeler için yaklaşık 41.000 TL ödeyeceklerinden de bahsedildi.

Milyonlarca SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin promosyon ödemeleri düzenli olarak sürüyor. Son zamanların en popüler gündem maddesi emekli promosyon ödemeleri, daha güncel veriler kullanılarak incelenmeye başlandı. Hem kamu bankalarının hem de ticari bankaların bu yarışta rekabet etmesi sonucunda emeklilik promosyon ödemelerine ilişkin yeni bilgiler ortaya çıkmaya başladı.

emekli-promosyon-kampanyasinda-inanilmaz-rekor-banka-memur-promosyonlari-41-bin-tl-saglayacak.webp

Emeklilik Promosyonunda Rekor

Finansal krizin dünya piyasalarındaki etkileri hemen her sektörde hissedilmeye başlandı. Yüksek enflasyon oranlarının ardından vatandaşlar satın alma gücünün önemli ölçüde düştüğünü iddia etti. Bunun ışığında Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, enflasyonla mücadele amacıyla faiz oranını %13'ten %12'ye indirme kararı aldığını açıkladı. Ancak politika faizi de aynı nedenle son aylarda düşürülerek %14'ten %13'e çekildi. Politika faizinin indirilmesine rağmen enflasyon oranında düşüş yaşanmadı. Bugün istatistiklere göre enflasyon oranı %80'in üzerinde.

Çoğu ekonomist, Merkez Bankası'nın politika faizi konusundaki seçimini eleştirdi. Yine de piyasa hareketlerinin olduğunu söyleyebiliriz. Böyle bir ortamda insanlar ek gelir kaynakları aramaya başladılar. Bu kapsamda, 2022 yılında gerek emekli gerekse memur maaşlarına yapılan zam sonrasında bankaların yaptığı emekli promosyon ödemelerine dikkat çekildi. Bu yılın Ocak ve Temmuz aylarında hem memurların hem de emeklilerin maaşlarına zam yapıldı. Zamların ardından dikkatler bankaların emeklilik promosyon ödemelerine çevrildi. Bankalar bu aşamada müşterilerin rakiplere geçmesini önlemek için birtakım promosyonlar geliştirmiştir. 31 Ağustos 2022, emeklilik promosyon ödemeleri için resmi son tarih iken, birçok banka son başvuru tarihini 30 Eylül 2022'ye kadar uzattı ve yeni işlemleri kabul etti.

Bu haber toplam 202 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.