Emeklilere 15 bin TL’lik ödeme yapılacak!

Emeklilere 15 bin TL’lik ödeme yapılacak!

Promosyon kampanyalarıyla ön plana çıkan bankalar bu dönemde emekli sayısını arttırmak adına yüksek tutarlarda promosyon açıklıyor. Son yapılan açıklamalarla 8.000 TL düzeyini aşan promosyonların ilerleyen dönemde daha da artması muhtemel görülüyor.

Emekli maaşlarının taşınması konusunda açıklamalarda bulunan Tüketiciler Birliği Genel Başkanı Mahmut Şahin, emeklilerin yanında olduklarını belirtti.

Yüksek tutarlarda promosyon alabilmek için çeşitli şartları sıralayan başkan Mahmut Şahin, bu alanda emeklilerin sorularını da yanıtladı. Bazı bankaların emekli maaşlarına bloke koymasından dolayı birçok emekli maaş taşıma işlemini gerçekleştirememekteydi. Başkan Mahmut Şahin bu durumun tamamen hukuk dışı bir olay olduğunu belirterek emeklilerin şubeye müracaat ederek blokelerini kaldırma haklarının bulunduğunu açıkladı.

emeklilere-15-bin-tllik-odeme-yapilacak.jpg

Emeklilerin promosyon tutarları yükselebilir

Emekli promosyonlarıyla ilgili açıklamalarını sürdüre Mahmut Şahin, daha öncesinde kurum promosyonlarının 2 -3 yılda bir kez verildiğinin görüldüğünü açıkladı. Günümüzde ise hemen hemen her sene yapılan kampanyalar sayesinde bankaların müşteri sayısını arttırdıkları görülüyor. Bankaların 7 -8 bin TL tutarlarına çıkarttığı emekli promosyonlarının bazı kurumlarda ise 30 – 35 bin TL dolaylarında olduğunu belirtti. Gelişmeleri yakından takip ettiklerini duyuran başkan Mahmut Şahin bu alanda emekli maaşlarına oranla promosyonların da yükselmesi gerektiğini açıkladı.

İşçi promosyonlarının yüksek düzeylerde olmasının nedeninin çalışan sayısı olduğu belirtilirken yüksek promosyon sağlayan kurumların ortalama 12 bin çalışanı olduğu görülüyor. Türkiye’de 12 milyon emeklinin varlığından bahseden başkan Mahmut Şahin bu alanda emekli sayısına oranla promosyon dağıtılması gerektiğini açıkladı. Henüz geçiş yapmayan emekliler için beklenmesi gerektiğini savunan Mahmut Şahin emekli promosyonlarının 13 -15 bin TL seviyelerine çıkmaması için bir sebep olmadığını belirtiliyor. 3 yıllık yapılan sözleşmeler sayesinde emeklilerin promosyon alma hakkı bulunuyor.

Bu haber toplam 171 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.