En Az İlkokul Mezunu Olması Şartıyla 115 Binden Fazla Personel Alınacak! İş Arayan En Az İlkokul Mezunu Olanlar Başvursun!

En Az İlkokul Mezunu Olması Şartıyla 115 Binden Fazla Personel Alınacak! İş Arayan En Az İlkokul Mezunu Olanlar Başvursun!

İŞKUR, işverenler ve iş arayanlar arasında bağ görevi görmeye devam ediyor. İŞKUR, ekim ayı iş ilanları listesini yayınladı. 81 ilde 115 bin kişiye istihdam sağlanacak. İŞKUR iş ilanlarına nasıl başvurulur?

İŞKUR, işverenler ve iş arayanlar arasında bağ görevi görmeye devam ediyor. İŞKUR, ekim ayı iş ilanları listesini yayınladı. 81 ilde 115 bin kişiye istihdam sağlanacak. İŞKUR iş ilanlarına nasıl başvurulur? Hangi sektör en çok işçi alıyor, başvuru şartları nelerdir? Bu sorular birçok vatandaş tarafından büyük bir merakla araştırılmaya başlandı. Soruların cevaplarını ve konuyla ilgili daha detayları haberimizde bulabilirsiniz…

İŞKUR tarafından ekim ayı iş listesi yayınlandı. 2022 yılında 1 milyon 61 bin 353 kişi İŞKUR aracılığıyla çalışma hayatına başladı. İŞKUR iş bilgilerine göre 115 bin 516 açık pozisyon bulunuyor. Ülkemizin 81 ilini kapsayan iş başvuruları için başvuru şartları belli oldu. "Başvuru şartları nelerdir?" İş arayanlar tarafından en sık sorulan sorulardan olmaya devam etmektedir.

İŞKUR programlarına başvuru koşulları arasında KPSS puanı şartı bulunmamaktadır. İlan içeriğine göre değişmekle birlikte herhangi bir eğitim gerekmemektedir. Özellikle fiziksel güç işçisi arayan işverenler için ilk okulu bitirmek yeterlidir. İŞKUR tüm iş arayanları genel durumlarına göre iş başvurusunda bulunmaya yönlendirecektir.

en-az-ilkokul-mezunu-olmasi-sartiyla-115-binden-fazla-personel-alinacak-is-arayan-en-az-ilkokul-mezunu-olanlar-basvursun.webp

Başvuru İçin Gereken Şartlar ve Detaylar

E-Devlet üzerinden başvuru yapılmaktadır. Giriş yaptıktan sonra CV oluşturulacak ve başvurular yapılacaktır. Genel şartlar aşağıdaki gibidir:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

En az 18 yaşında olmak

En az ilkokul öğrencisi olmak (İlandan ilana değişebilir)

Çalışma hayatını engellemeyecek sağlık problemleri

Çalışma ortamı için yeterli iletişim becerilerine sahip olmak

Vardiyalı çalışmaya uygun

Aktif ve dinamik çalışabilmek

Kamu haklarından mahrum olmamak

Temiz bir adli sicil kaydına sahip olmak

Aşağıdaki link üzerinden ilanlara ulaşabilir ve kendinize uygun pozisyonu arayabilirsiniz.

https://esube.iskur.gov.tr/Istihdam/AcikIsMeslek.aspx

Bu haber toplam 224 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.