Ev Hanımları Dikkat! 1,2,3 Çocuğu Olanlar Mutlaka Başvursun! SGK’dan Ev Hanımlarına Emeklilik Fırsatı!

Ev Hanımları Dikkat! 1,2,3 Çocuğu Olanlar Mutlaka Başvursun! SGK’dan Ev Hanımlarına Emeklilik Fırsatı!

SGK ev hanımlarına müjdeyi verdi. Daha önce hiç çalışmamış ev hanımı anneler bile emekli olabilir. 1, 2 veya 3 çocuğunuz varsa hemen başvurabilirsiniz.

SGK ev hanımlarına müjdeyi verdi. Daha önce hiç çalışmamış ev hanımı anneler bile emekli olabilir. 1, 2 veya 3 çocuğunuz varsa hemen başvurabilirsiniz. Başvuru yazılı olarak yapılmalıdır. Emekliliğe hak kazanan ev hanımlarının aylık maaşı 3500 TL olacaktır. Ev hanımları daha önce hiç çalışmamış olsalar bile emekli olabilirler. Emeklilik için çocuk sayısı çok önemlidir. İsteğe bağlı sigorta primlerini hemen ödemeye başlayabilir, çocuk sayısına göre kredi alarak erken emekli olabilirsiniz. Erken emeklilik isteyenler için çocuk sayısına göre doğum borçlanması tahsis edilerek emeklilik yaşı düşürülebilir.

Yılda 3500 TL Maaşla Emekli Olma Şansı

SGK'dan emekli maaşı alabilmeniz için gerekli şartları sağlamış olmanız gerekmektedir. Yaş, sigorta kayıt tarihi ve prim gün sayısı emeklilikte çok önemli faktörlerdir. Ancak daha önce hiç çalışmamış ev hanımları da emekli olma imkanına sahiptir. Ev hanımları da erken emekliliği tercih edebilir. Ev hanımları isteğe bağlı sigorta başvurusu yapmak için kendi inisiyatifiyle SGK'yı ziyaret edebilir. Ardından, prim ödemeleri başlar.

ev-hanimlari-dikkat-123-cocugu-olanlar-mutlaka-basvursun-sgkdan-ev-hanimlarina-emeklilik-firsati.webp

Doğum Borçlanması ile Emeklilik Yaşı Düşürülebilir

Bildiğiniz gibi SGK emeklilik yaşını düşürmek ve daha erken emekli olmak isteyenlere doğum borçlanmasıyla erken emeklilik imkanı sunuyor. Üç çocuğa kadar doğum borçlanmasını kullanabilirsiniz. Toplam 6 yıl borçlanma ile emeklilik yaşının 6 yıl öne alınması mümkündür.

Başvurular Yazılı Olarak Yapılacaktır

Ev hanımları, Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan erken emekli olmak isterlerse yazılı olarak başvuruda bulunabilirler. Ayrıca E-Devlet, kişilerin kolay ve hızlı bir şekilde emeklilik başvurusu yapmalarına da olanak sağlıyor. Yalnızca ev hanımları için geçerli olan bu hak, 3500 TL taban maaş üzerinden emekli maaşı almaya başlama hakkı verir.

Bu haber toplam 250 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.