EYT Beklenirken Başka Müjde Geldi! 2 Milyon Kişiyi İlgilendiren Haber Az Önce Açıklandı!

EYT Beklenirken Başka Müjde Geldi! 2 Milyon Kişiyi İlgilendiren Haber Az Önce Açıklandı!

EYT yasası beklenirken, başka iyi haberler gelmeye başladı. EYT yönetmeliği çıkarılacağı sırada 2 milyon kişiyi doğrudan etkileyen çok önemli bir bilgi ortaya çıktı. Staj mağdurlarına emekli olma fırsatı da verilecek.

EYT yasası beklenirken, başka iyi haberler gelmeye başladı. EYT yönetmeliği çıkarılacağı sırada 2 milyon kişiyi doğrudan etkileyen çok önemli bir bilgi ortaya çıktı. Staj mağdurlarına emekli olma fırsatı da verilecek. Lise yıllarından beri bu haberi bekleyen milyonlarca kişi sonunda müjdeli haberi aldı. EYT kuralının Aralık ayında meclis gündemine gelmesi beklenirken, 2 milyon stajyer mağduru doğrudan etkileyecek son dakika gelişmeleri yaşanmadı.

Milyonlarca insan, EYT'de yapılan son dakika değişikliklerini yakından takip ediyor. Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Ekim ayı gündeminde geniş bir konu yelpazesi yer alıyor. Ekim ayının en önemli gündem maddeleri devletin fatura ödemesi, çiftçilere sağlanacak destekler, TOKİ sosyal konut başvuruları ve EYT yönetmeliği olacak. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin'in yayınladığı bildiri, staj mağdurların yaşadığı sorunları çözecek. Liseden beri beklenen haber sonunda geldi. EYT kuralı ayrıca staj mağdurları konusunu da ele alacak.

eyt-beklenirken-baska-mujde-geldi-2-milyon-kisiyi-ilgilendiren-haber-az-once-aciklandi.jpg

2 Milyon Kişiyi İlgilendiriyor

Türkiye'de yıllardır masada olan emeklilik yaşı tartışması artık sona erdi. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, dün EYT kuralıyla ilgili çalışmalar hızla devam ederken yeni açıklamalarda bulundu. Çalışma bakanı 2 milyon stajyer mağdur için müjdeli haberin yanı sıra yasal emeklilik yaşını aşan emeklilere ilişkin düzenlemeyi de duyurdu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, “2 milyon stajyer mağdur için emeklilik yolu açılacak” dedi. Bakan Bilgin yaptığı açıklamada şu iddialarda bulundu:

"Mesleki bir alanda okuyan lise öğrencileri staj yaptıkları süre boyunca sigortalı muamelesi görmek istediler. O dönemde çalışan kişilerin sigortalı olduğu düşünülseydi, iki milyon kişinin emeklilik yaşı ileri atılırdı. EYT kuralın da staj mağdurlarına yardımcı olması bekleniyor” dedi.

Bu haber toplam 205 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.