Flaş EYT Açıklaması! Bakan Bilgin Açıklama Yaptı! Karşınızda EYT’li Olanların İlk Maaş Alacağı Tarih!

Flaş EYT Açıklaması! Bakan Bilgin Açıklama Yaptı! Karşınızda EYT’li Olanların İlk Maaş Alacağı Tarih!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT yönetmeliğine ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Alanında profesyonel olan SGK Başmüfettişi İsa Karakaş, EYT ile ilgili son dakika detaylarını açıkladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, EYT yönetmeliğine ilişkin kısa bir açıklama yaptı. Alanında profesyonel olan SGK Başmüfettişi İsa Karakaş, EYT ile ilgili son dakika detaylarını açıkladı. EYT mağduriyeti artık sona erdi! EYT üyelerinin emekli maaşlarını ne zaman almaya başlayacağı resmen açıklandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin geçtiğimiz günlerde EYT yasa tasarısına ilişkin flaş bir açıklama yaptı. Bakan Bilgin, katıldığı bir toplantıda, EYT tasarısının Aralık ayına kadar Meclis gündemine alınacağını belirtti. EYT katılımcılarının ilk maaşlarını almaya başlayacağı gün de bu duyurunun ardından açıklandı. SGK Başmüfettişi İsa Karakaş, EYT yönetmeliği hakkında kısa açıklamalarda bulundu ve önemli tespitlerini paylaştı.

EYT Müjdesi Geldi

SGK Başmüfettişi İsa Karakaş, Bakan Bilgin'in yaptığı son açıklamalara dayanarak EYT yasasının artık yasal olarak çıkarılacağını ve EYT'nin kararından geri adım atılmayacağını açıkladı. Karakaş, bu soruya yanıt olarak yazısında, bu soruya verilecek yanıtın sağlıklı bir şekilde analiz edilmesinin, Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde 2023 Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu tartışmalarıyla birlikte hazırlanacak olan SGK bütçesinin dikkate alınması gerektiğini yazdı. EYT takvimine ilişkin değerlendirmelerin yanı sıra hükümet kanadının yaptığı açıklama ve planlar da yer aldı.

flas-eyt-aciklamasi-bakan-bilgin-aciklama-yapti-karsinizda-eytli-olanlarin-ilk-maas-alacagi-tarih.jpg

EYT’liler Ne Zaman Maaş Alacak?

SGK Başmüfettişi İsa Karakaş, yazısında EYT kuralına ilişkin hızlı değerlendirmelerde bulundu. Karakaş'a göre, önerilen EYT yasası en geç 31 Aralık 2022'de Resmi Gazete'de yayımlanacak ve Ocak 2023'te yürürlüğe girecek. Bu durumda SSK'dan emekliliğe hak kazanan ve BAĞ-KUR statüsüne sahip EYT üyeleri, yazılı emeklilik dilekçelerini verdikleri tarihten sonraki ay maaş almaya başlayacak. Dolayısıyla EYT yasasının en erken Aralık ayında kabul edilmesi ve Ocak 2023'ün yürürlük tarihi ile EYT üyeleri ilk emekli maaşlarını en erken Şubat 2023'te alabileceklerdir.

Bu haber toplam 238 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.