Formül Sonunda Bulundu! Artık Özel Sektör Çalışanları Maaş Promosyonu Alıyor!

Formül Sonunda Bulundu! Artık Özel Sektör Çalışanları Maaş Promosyonu Alıyor!

Milyonlarca özel sektörde çalışana müjdeli haber geldi. Artık özel sektör çalışanları için daha fazla banka promosyonu var.

Milyonlarca özel sektörde çalışana müjdeli haber geldi. Artık özel sektör çalışanları için daha fazla banka promosyonu var. Özel sektör çalışanlarına imkan şansı vermek amacıyla bir formül keşfedildi. Bankalar son zamanlarda kendilerini emekliler ve devlet çalışanları ile bir promosyon yarışmasında buldular. Emeklilere 10 bin lira, memurlara 41 bin 500 lira zam yapıldıktan sonra özel sektör çalışanları promosyon talebinden yararlanıp yararlanamayacaklarını sormaya başladı. Onlar da bazı taleplerde bulundular. Peki promosyondan yararlanabilmek için hangi ön koşullar yerine getirilmelidir? Kaç liraya kadar promosyon alabilecekleri gibi konulara çözüm aradık.

Önceleri sadece emeklilere açık olan ancak zamanla kamu çalışanlarının da katıldığı promosyon rekabetine özel sektör çalışanları da katıldı. Bankalar emekli promosyonlarını 10 bin liraya çıkardı. Devlet personeline 41.500 Türk Lirasına kadar harcama yapılmaktadır. Etkinliklerin ardından özel sektör çalışanları promosyonlardan yararlanmak için fırsat aramaya başladı. TÜKONFED Başkan Yardımcısı Avukat İbrahim Güllü konuyla ilgili beklenen açıklamayı yaptı.

formul-sonunda-bulundu-artik-ozel-sektor-calisanlari-maas-promosyonu-aliyor.jpg

Özel Sektördeki Çalışanlar Nasıl Promosyon Ödemesi Alır?

TÜKONFED Başkan Yardımcısı Avukat İbrahim Güllü yaptığı açıklamada şunları söyledi:

"Kamu çalışanları için geçerli olan mevzuat gerekliliklerinden kısaca bahsedeceğim ve özel sektördeki işçileri etkileyen konuya kısaca değineceğim. 2007 yılında Cumhurbaşkanlığı Genelgesi'nin yayımlanmasıyla bu sorun ilk kez su yüzüne çıktı. Aslında 27 Bin TL civarında promosyon zaman zaman polislere veriliyordu. Kamu çalışanları sorun değil ama şu anda özel sektörde çalışanlara ilişkin bir mevzuat yok. Bu konuda yasal bir düzenleme yapılması gerekiyor. Aslında işverenin biraz insafına kalmış” dedi.

Yasal Düzenleme Şart Oldu

TÜKONFED Başkan Yardımcısı Avukat İbrahim Güllü, sözlerini şöyle tamamladı:

"Bu yasal gerekliliğe uyulmalıdır. Düzenleme olmaması durumunda işveren bankadan promosyon alabilir, ancak promosyonun kendisi dışında başka gerekçeler öne sürerek de fon alabilir. Düzenlemenin yürürlüğe girmesi çok önemli” dedi.

Bu haber toplam 349 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.