Hemen Hesaplarınızı Kontrol Etmelisiniz! Binlerce Liralık Destek Ödemeleri Yapılıyor!

Hemen Hesaplarınızı Kontrol Etmelisiniz! Binlerce Liralık Destek Ödemeleri Yapılıyor!

Hesaplar devlet destek ödemelerini aldı. Şimdi bir ATM kullanarak hesabınızı kontrol edin. Adınıza yatırılan ödemelerde binlerce lira olabilir.

Hesaplar devlet destek ödemelerini aldı. Şimdi bir ATM kullanarak hesabınızı kontrol edin. Adınıza yatırılan ödemelerde binlerce lira olabilir. İşçilerden öğrencilere, düşük gelirli ailelerden üretici ve geliştiricilere kadar çeşitli kesimlerden milyonlarca insan destek ödemeleri almaya başladı. Çiftçiler bu sefer harika bir haber aldı. Beklenen tarihten önce binlerce çiftçi hesaplarında para fark edecek.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, binlerce çiftçiyi ve insanı etkileyen güzel haberi verdi. Bakan Kirişçi, çiftçilere ödenecek destek ödemelerinin hesaplara 2023'ten ziyade bu yıl gönderileceğini belirterek, üreten ve gelişen vatandaşın yanında olduğunu ifade etti. Hesaplarınızı hemen kontrol edin. Bugün ödemeler yapılmaya başlanacak.

hemen-hesaplarinizi-kontrol-etmelisiniz-binlerce-liralik-destek-odemeleri-yapiliyor.webp

Çiftçi Desteği İçin Ödemeler Hesaplara Geçiyor

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi konuyla ilgili açıklama yaptı. Daha önceki bir açıklamada, yardım ödemelerinin çiftçilerin hesaplarına yatırılacağı tarih belirtilmişti; bu tarih ileri alındı. Bakan Kirişçi, hesaplanan destek ödemeleri için tahmini teslim tarihi olan Mart 2023 yerine olumlu haberi verdi. Duyuruda, ödemelerin 2022 yılından itibaren hesaplara aktarılmaya başlanacağı ve Mart 2023'te yapılmasının beklendiği belirtildi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi konuyla ilgili yaptığı net açıklamada şunları söyledi:

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişçi, “Bu yıl geçen yıla göre yüzde 109 daha fazla. Bu yıl çiftçilerimiz için her zaman kullandığımız temel girdi mekanizmasını kullanmak yerine farklı bir program uygulayacağız. 2023 yılı Mart ayından itibaren yapmayı planladığımız mazot ve gübre desteklerimizi yatırma kararı aldık. Tarımsal destekleme bütçemiz 2022'de 25,8 milyar liraydı ama 2023'te 50 milyar liranın üzerinde yatırım yapacağız. yüzde 109 artış Devletimiz her zaman tam emek harcayan ve üretenleri desteklemeye kararlıdır” dedi.

Bu haber toplam 287 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.