Her hane için ödenek yardımı yapılacak! Kimliği ile PTT’ye başvuranlara toplam 216 TL destek ödemesi sunulacak

Her hane için ödenek yardımı yapılacak! Kimliği ile PTT’ye başvuranlara toplam 216 TL destek ödemesi sunulacak

Elektrik faturası desteği için duyuru yapıldıktan sonra vatandaşlar konu ile ilgili teknik araştırma yapmaya başladı. elektrik faturası ile PTT şubelerine giden vatandaşlar fatura yardımından faydalanabilecekler.

Elektrik faturası desteği için duyuru yapıldıktan sonra vatandaşlar konu ile ilgili teknik araştırma yapmaya başladı. elektrik faturası ile PTT şubelerine giden vatandaşlar fatura yardımından faydalanabilecekler. Lakin bu desteği alabilmeleri için belirlenmiş olan kriterlerin sağlanması şart. Sosyal yardıma hak kazanmış olan vatandaşlar 108 ile 216 TL arasında elektrik yardımını alabilecekler.

Ödenecek miktar hanenin nüfusuna bağlı olarak değişim gösterecek

İhtiyaç sahibi olan ailelere yeni yapılan sosyal yardım kampanyası ile fatura desteği sağlanacak. Elektrik zammında yaşanan son artış ile birlikte destek tutarı da doğru orantılı olarak artırıldı. Hanede yaşayan kişi sayısına bağımlı olarak 108 ila 216 TL arasında ödemeler değişkenlik gösterecek. Sonuç olarak ödeme yapılacak tutarlar aşağıdaki gibi olacak;

Bir ile iki kişilik evlerde aylık 75 kilovatsaat 108 TL

Üç kişilik evlerde aylık 100 kilovatsaat 144 TL

Dört kişilik evlerde aylık 125 kilovatsaat 180 TL

Beşten daha fazla kişilik hanelerde ise aylık 150 kilovatsaat 216 TL olarak ödeme sağlanacak. Güncel olarak 240 kilovatsaat kadar elektrik doğrultusunda ilk ücret için kilovatsaat başına toplamda 1,44 TL ödeme sağlanacak.

her-hane-icin-odenek-yardimi-yapilacak-kimligi-ile-pttye-basvuranlara-toplam-216-tl-destek-odemesi-sunulacak.jpg

Ödemeler PTT aracılığı ile gerçekleştirilecek

Elektrik faturalarını yönelik yardımlar farklı farklı destekler şeklinde sağlanacak. Destek kazanılan gelire göre değişim gösterecek. 1 Temmuz itibari ile bu miktar 1.417 TL iken asgari ücretin 5500 TL yükselmesinin ardından miktar 1.833 TL’ye kadar arttırıldı.

Bu haber toplam 236 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.