Hesaplar Tek Tek Yapıldı! 2023 Ocak Zammı Beklenenden Büyük Olacak!

Hesaplar Tek Tek Yapıldı! 2023 Ocak Zammı Beklenenden Büyük Olacak!

Ocak 2023'ten itibaren SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı ve asgari ücretli çalışanlara zam yapılacak. Her hesaplama tamamlandı ve sonuçlar ortaya çıktı. Ocak ayında herkesin maaşı önemli ölçüde artacak.

Ocak 2023'ten itibaren SSK, BAĞ-KUR, emekli sandığı ve asgari ücretli çalışanlara zam yapılacak. Her hesaplama tamamlandı ve sonuçlar ortaya çıktı. Ocak ayında herkesin maaşı önemli ölçüde artacak. Milyonlarca kişi Ocak ayında maaşlarındaki artışı dört gözle bekliyor ve bekliyor. Asgari ücretli çalışanlar, SSK, BAĞ-KUR, Emekli Sandığı emeklileri ve memurların maaşları Ocak ayında yeniden hesaplanacak. Ocak 2023'teki maaş artışı şimdiden tahmin edilmeye başlandı.

Yeni yıla az bir süre kaldı. Milyonlarca insan için zam konusu fazlasıyla merak ediliyor. Yeni Yıldan önce, uzmanlardan daha yüksek maaş gelmeye başladı. SGK Uzmanı Özgür Erdursun'un açıklamalarından emekliler, devlet memurları ve asgari ücretli işçiler derin endişe duyuyor. Bu yılki SSK, BAĞ-KUR, emeklilik fonu emeklileri ve asgari ücretliler için bilinen artış oranları var.

hesaplar-tek-tek-yapildi-2023-ocak-zammi-beklenenden-buyuk-olacak.jpg

2023 Zammı Çok Merak Ediliyor

SSK ve BAĞ-KUR emeklileri için artış oranları 6 aylık enflasyon oranlarına göre belirlenmektedir. 2022 ikinci yarı verilerine göre Ocak 2023'te zam uygulanacak. SSK ve BAĞ-KUR emeklileri Temmuz'da %42,35 zam aldı. Enflasyon rakamları Ocak ayında da bu şekilde ortaya çıkmaya devam ederse %40'ın üzerinde bir artış bekleniyor. Ancak, toplu iş sözleşmesi kapsamındaki artışa ek olarak, emekli memurlar da Ocak ayında bir enflasyon ayarlaması alacak. Enflasyon farkıyla birlikte devlet memuru ve diğer memur maaş zammı Temmuz ayında %41,69 oldu. Yılın ikinci yarısına ilişkin enflasyon rakamları güçlü kalmaya devam ediyor. Aktif ve emekli sivil personel arasındaki enflasyon oranlarındaki eşitsizlik zaten tespit edilmiştir. Aralık ayına benzer şekilde, enflasyon yükselmeye devam ederse Ocak ayında neredeyse %50'lik bir artış görebilir.

Öte yandan, Temmuz ayında asgari ücret 5500 TL'ye çıkarılarak uzun yıllardan sonra ilk artış oldu. 2023 için asgari ücret zaten tartışılıyor. Gündemde yeni asgari maaş olan 7500 Türk Lirası var.

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.