İçenler İçin Üzücü Haber! Sigaraya Yeni Zam Haberi! Güncel Fiyatları Kaç Lira Olacak?

İçenler İçin Üzücü Haber! Sigaraya Yeni Zam Haberi! Güncel Fiyatları Kaç Lira Olacak?

Senenin başından bu yana sigara fiyatları 8 TL arttı. Ancak, zamların yıl sonuna kadar gelmeye devam edeceği görülüyor.

Senenin başından bu yana sigara fiyatları 8 TL arttı. Ancak, zamların yıl sonuna kadar gelmeye devam edeceği görülüyor. Sigara içenler, bugün sigaraya zam var mı? Sigara fiyatları yine ne kadar oldu? tarzında sorulara cevap aramakta. Sigara içenleri üzecek haber bugün Özgür Aybaş'tan geldi.

Sigara içenler, sigara fiyatlarına yapılan zamların ardından yeni bir zam haberi gelip gelmeyeceğini merak ediyor. Peki, bugün sigaraya zam var mı? Güncel sigara fiyatları ne kadar oldu?

En Ucuz Sigara Fiyatı Ne Olacak? Güncel Sigara Fiyatları

Sosyal medyadaki kullanıcıların ve bazı yetkililerin iddialarına göre en ucuz sigara 35 TL'den satılacak. Ancak ortada resmi bir açıklama henüz yok...

icenler-icin-uzucu-haber-sigaraya-yeni-zam-haberi-guncel-fiyatlari-kac-lira-olacak.jpg

Temmuz'dan Beri Zam Yapılmamıştı

Türkiye Tekel Bayileri Başkanı Özgür Aybaş, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşımda, "Belli bir gruba ait sigaraların fiyatı 1,50 kuruş arttı." diye paylaştı.. Paylaşıma göre, bir grubun sigarası paket başına 1,5 lira artacak. Yine de; bu zammın hangi sigara grubunu etkileyeceği henüz bilinmiyor.

Fiyatlar Neden Her Yerde Farklı?

Sigara içenlerin dikkat çektiği bir diğer konu ise sigara fiyatlarının her market ve büfede farklı olması. Genelde her satıcıda aynı olan sigara fiyatları bazı durumlarda satıcıya göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu değişikliğin nedeni ise sigara zammının henüz yeni olması.

Diğer bir deyişle, bir market sigarayı artan tarife üzerinden alıyorsa, satış fiyatını artan tarifeye göre belirler. Ancak piyasada artırılmamış fiyattan alınan sigaralar varsa satış fiyatı da zamsız olacaktır. Bu durumda bazı marketler sigarayı daha düşük fiyattan yani daha uygun fiyattan satabilir. Sigara tiryakileri, zam döneminde marketleri ve büfeleri arayıp zamsız fiyattan sigara tercihi yapabilir.

Bu haber toplam 276 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.