İçişleri Bakanlığı’na Fenerbahçe tarafından dava açıldı!

İçişleri Bakanlığı’na Fenerbahçe tarafından dava açıldı!

Fenerbahçe İçişleri Bakanlığı'na dava açtı! Sarı lacivertli takım 3 Temmuz döneminde yaşadığı zararlar sebebi ile içişleri Bakanlığı’na manevi ve maddi tazminat davası açtığını açıkladı.

Fenerbahçe takımı 3 Temmuz döneminde yaşadığı zararlar sebebi ile İçişleri Bakanlığı’na dava açtığını aktardı. Sarı lacivertli kulübün KAP’a yapmış olduğu bildirimde; “Şirketimizin uğramış olduğu zararlar nedeni ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşı 19 Ağustos 2022 tarihinde İstanbul 6. İdare Mahkemesi’nin 2022 / 1797 esas dosyası ile manevi ve maddi tazminat ile Fenerbahçe’ye yönelik itibaren iadesi talepli olarak tam yargı davasını açıldığını bütün kamuoyuna bildiririz.” ifadelerini dile getirdi.

Sarı lacivertli takım 3 Temmuz döneminde yaşadığı zararlar sebebi ile içişleri Bakanlığı’na manevi ve maddi tazminat davası açtığını açıkladı.

İtibaren iadesi talepli olarak yargı davası açıldı

Sarı lacivertli kulüpten KAP’a yapılmış olan açıklama doğrultusunda şu sözler dile getirildi; “Şirketimiz tarafından 3 Temmuz 2011 tarihinde başlamış olan ve halen daha devam eden kumpas soruşturması sırasında emniyet ve savcılık mensuplarının ağır hizmet kusuru niteliğinde idari eylem ve işlemleri sonucunda şirketimizin uğramış olduğu zararlar nedeni ile Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşı 19 Ağustos tarihinde İstanbul altıncı idare Mahkemesi’nin 2022 / 1797 esas dosyası ile manevi ve maddi tazminat davası açtık. Fenerbahçe’ye itibaren iade talepleri olan tam yargı davası açıldığını bugün kamuoyuna bildiriyoruz.” ifadelerini dile getirdi.

son-dakika-fenerbahce-3-temmuz-donemindeki-15191592-7473-m.jpg

Fenerbahçe resmi web sitesi üzerinden açıklama yaptı

Konuya yönelik olarak Fenerbahçe resmi web sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamada; “Sarı lacivertli kulübümüz 3 Temmuz 2011 tarihinde başlamış olan ve halen daha devam eden kumpas soruşturması esnasında emniyet ve savcılık mensuplarının ağır hizmet kusuru niteliğinde olan idari eylem ve işlemleri dolayısıyla uğramış olduğu zararlar nedeniyle Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanlığı’na karşın 19 Ağustos 2022 tarihinde dava açtı. İstanbul Altıncı İdare Mahkemesi’nin 2022 / 1797 esas dosyası ile manevi ve maddi tazminat olarak davamız açıldı. Fenerbahçe’ye itibarının iade talebi olarak tam yargı davası açılmıştır. Bütün kamuoyuna bildiririz.” Sözleri aktarıldı.

Bu haber toplam 142 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.