İhtiyaç Kredisi Almak İsteyenlere Müjde! O Üç Banka Açıklama Yaptı!

İhtiyaç Kredisi Almak İsteyenlere Müjde! O Üç Banka Açıklama Yaptı!

İhtiyaç kredisi almayı düşünenlere açıklama yapıldı. Üç kamu bankası düşük faizli kredi açıkladı.

İhtiyaç kredisi almayı düşünenlere açıklama yapıldı. Üç kamu bankası düşük faizli kredi açıkladı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank ihtiyaç kredisi kullanmayı düşünenler için resmi bir bilgilendirme yaptı. Merkez Bankası'nın aldığı faiz kararının ardından bankaların cari faiz oranlarında da değişikliğe gidildi. Faiz indirimi kararı ile ihtiyaç kredisi kullanmak isteyenler artık çok daha düşük faizli kredi ile bunu yapma seçeneğine sahipler. En düşük faiz oranları, kamu bankalarının konut ve otomobil kredisi programlarına da uygulandı.

Kamu bankalarından alınan kredilerin faiz oranları yeniden düzenlendi. Bu sabah bankalar, özellikle tüketici kredisi kullanmak isteyen bireyler için resmi bir açıklama yaptı. Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank'tan düşük faizli ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz. Merkez Bankası'nın faiz kararının ardından kamu bankaları da kredi faiz oranlarını değiştirdi. Ay sonuna kadar devam edecek olan faiz indirimi kampanyasında her türlü ihtiyaç için kredi kullanılabilmektedir.

ihtiyac-kredisi-almak-isteyenlere-mujde-o-uc-banka-aciklama-yapti.webp

Bankaların Eylül 2022 Kredi Faiz Oranları

Merkez Bankası'nın faiz indirimine gitme kararının ardından kamu bankaları mevcut kredi faiz oranları listesini güncelledi.

  • Halkbank kredi faiz oranları: İhtiyaç kredisi: %1,89; taşıt kredisi: %1,59; ve konut kredisi: %1,20.
  • Ziraat Bankası kredi faiz oranları: İhtiyaç kredisi %1,79, taşıt kredisi %1,59 ve konut kredisi %1,36.
  • Vakıfbank kredi faiz oranları: İhtiyaç kredisi %1,79, taşıt kredisi %1,59, konut kredisi %1,36.

Tüketici Kredisinde Yeni Dönem

Sözleşmelere yeni maddeler eklenecek, ancak bunlar kredi ile ilgili herhangi bir ürün veya hizmet veya sigorta içermeyecek. Resmi Gazete'de yayımlanarak bugün yürürlüğe giren düzenleme, kredi veren bankaların müşterinin talep ettiği kredinin değerine ve süresine göre bir ödeme planı oluşturmasını şart koşuyor. Bankalar müşterilerine hem sigortalı hem de sigortasız kredi seçenekleri sunacak.

Bu haber toplam 229 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.