İkinci el araç fiyatları düşüşe geçti! Araba almak isteyen vatandaşlar dikkat

İkinci el araç fiyatları düşüşe geçti! Araba almak isteyen vatandaşlar dikkat

İkinci el araç alacak vatandaşlara bomba niteliğinde müjdeli haber verildi! Devletin hamlesi ile birlikte fiyatlar resmen dibi vurdu. Sakın araba alacak vatandaşların bu fırsatı kaçırmasın. Bir daha böyle bir fırsat gelmez!

Koronavirüs Pandemisi ile beraber otomobil ve emlak fiyatlarında başlamış olan büyük artış hız kesmeden devam ediyordu. Bu durumun önüne geçilebilmesi adına Ticaret Bakanlığı olaya müdahale etti. İkinci el araç fiyatları yapılan bu hamleden sonra gün gün gerilemeye başladı. Bakanlık doğrultusunda yapılmış olan düzenleme Resmi Gazete üzerinde detaylı bir şekilde yayınlanarak; yürürlüğe girdi. Yeni düzenleme kapsamında artık ikinci el araç satışı şarta bağlı nitelikte yapılacak. Otomobil satın almak isteyen vatandaşlar 6000 km ve altı ay şartını yerine getirmek zorunda.

ikinci-el-arac-fiyatlari-dususe-gecti-araba-almak-isteyen-vatandaslar-dikkat.webp

Kritik tarih olarak 15 Eylül 2022 tarihi verildi

İkinci el otomobil piyasası doğrultusunda fahiş fiyat artışının önüne geçerek dur diyebilmek adına Ticaret Bakanlığı 16 Ağustos 2022 tarihinde yeni bir karar aldı. Alınmış olan karar ile beraber artık ikinci el otomobil alım satım çeşitli şartlara bağlandı. Yapılmış olan yeni düzenleme doğrultusunda araç satışını gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar 6000 km ve altı ay kurallarına uyum sağlaması gerekiyor. Yeni düzenlemede doğrultusunda 15 Eylül tarihinden sonra geçerli olacak koşulları taşıyan araçlar 1 Temmuz 2023 tarihine kadar satışa çıkarılmayacak. Kritik nokta düzenlemesi ile ilgili bakanlık doğrultusunda yeni bir açıklamada getirildi. Ticaret Bakanlığı 15 Eylül 2022 tarihinden itibaren sahaya inerek büyük bir denetim başlatacak.

Bu haber toplam 171 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.