İlkokuldan Liseye Kadar Çocuğu Olanlara Müjdeli Haber Geldi! PTT 900 TL Eğitim Öğretim Yardımı Sağlıyor!

İlkokuldan Liseye Kadar Çocuğu Olanlara Müjdeli Haber Geldi! PTT 900 TL Eğitim Öğretim Yardımı Sağlıyor!

PTT, ilkokul, ortaokul, lise, kız ve erkek çocuklarına 900 TL eğitim yardımı yapıyor. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuklarının eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere müjdeli haber geldi.

PTT, ilkokul, ortaokul, lise, kız ve erkek çocuklarına 900 TL eğitim yardımı yapıyor. Yeni eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte çocuklarının eğitim masraflarını karşılamakta zorlanan ailelere müjdeli haber geldi. Çocukları okula devam eden ailelere sosyal yardım yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanacak düzenli yardım ödemelerinin ne zaman yapılacağı belli oldu. Ayrıca öğrencinin kız ya da erkek olması fark etmez. Okula devam eden ve her düzeyde eğitim alan tüm çocuklar yardım alma hakkına sahiptir. Aile Sosyal Destek paketi, 900 TL'den başlayan maddi desteği içermektedir.

Özellikle eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte, ekonomi her geçen gün daha da kötüye gitse de, ailelerin maliyeti resmi olarak iki katına çıktı. Vatandaşların, artan yaşam maliyetinden bu şekilde etkilenmeye devam ediyor. Öte yandan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli vatandaşlara hayatlarını kolaylaştıracak sosyal yardım ödemeleri yaparak elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, kısa süre önce Türkiye Aile Desteği programı kapsamında dar gelirli ve muhtaç ailelere yönelik yeni bir ödeme yapıldığını duyurdu. Kız veya erkek çocuk sahibi olmalarına bakılmaksızın, ödeme için başvuran tüm aileler bunu almaya hak kazanacaktır. Başvurular için ön koşullar da oluşturulmuştur.

ilkokuldan-liseye-kadar-cocugu-olanlara-mujdeli-haber-geldi-ptt-900-tl-egitim-ogretim-yardimi-sagliyor.jpg

Öğrenci Yardımları 900 TL Olacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, ailelere PTT aracılığıyla 900 TL öğrenci destek yardımı yapacak. Bu nakit desteğine başvurmak, dar gelirli aileler için faydalı olacaktır. Başvurular e-Devlet üzerinden işleme alınacaktır. Başvuru, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın Aile Destek paketi bölümünden yapılabilir. Sosyal yardım ödeme talebiniz onaylandıktan sonra parayı almak için kimlik kartınız ile PTT şubelerinden birine gidebilirsiniz.

Bu haber toplam 309 defa okunmuştur

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren yorumlar onaylanmamaktadır.